sport

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik wraca na ławkę trenerską do Stali Stalowa Wola. Broń Boże nie wysadzi z niej Fabianowskiego i Wtorka. Wręcz przeciwnie. Znany szkoleniowiec wzmocni sztab trenerski swoim doświadczeniem. A to znaczy, że zielono-czarni myślą o czyś więcej, niż utrzymanie się na trzecim szczeblu.

Jak informuje zarząd Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, Palik będzie pełnił nadzór nad całym procesem szkolenia piłkarzy. Znacznie ważniejsze jest to, że jego odpowiedzialność będzie też sięgała kryteriów licencyjnych w II lidze. Chodzi o posiadaną przez Palika, a wymaganą w 2. lidzie licencję UEFA Pro, której dwaj pozostali szkoleniowcy jeszcze nie mają. Umowa została podpisana pod koniec ub. tygodnia i będzie obowiązywać do zakończenia sezonu. Paweł Wtorek i Wojciech Fabianowski pozostają na swoich stanowiskach i realizują zadania, które zostały im powierzone w umowie na początku sezonu.

Nowy szkoleniowiec Stal SW zna „od podszewki”. Prowadził ją dwukrotnie w sezonach 2002/03 i 2003/04. To właśnie pod jego okiem na boisku realizowali się Wtorek i Fabianowski. Jest też osobą niezwykle barwną i zaskarbił sobie serca kibiców. „Jego rady oraz doświadczenie zdobyte w roli trenera naszym młodym szkoleniowcom na pewno okaże się bardzo przydatne, a drużynie pomoże spokojnie przejść przez jak zawsze trudniejszą rundę wiosenną” – czytamy w komunikacie władz PSA Stal SW.

Palik urodził się w Krakowie w 1948 r. Grywał w piłkę bez spektakularnych sukcesów, ale dał się poznać jako szkoleniowiec. Lista klubów, w których pracował jest długa i obejmuje m.in. Koronę Kielce, Stal Rzeszów, Hetmana Zamość, KSZO Ostrowiec Św. i Garbarnię Kraków. Ostatnimi czasy był trenerem koordynatorem w Bronowiance Kraków. Już w sobotę Stal inauguruje rozgrywki wiosenne w Boguchwale meczem z Błękitnymi Stargard. Mecz rozpocznie się o godz. 14. I niezależnie od tego, czy Palik przyniesie szczęście od razu, czy będzie sukces wykuwał długo i w pocie, byleby Stal awansowała na zaplecze ekstraklasy. Wszak nowy stadion przy Hutniczej nie jest budowny pod potrzeby trzeciego frontu.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021