sport

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik w Stali

Czesław Palik wraca na ławkę trenerską do Stali Stalowa Wola. Broń Boże nie wysadzi z niej Fabianowskiego i Wtorka. Wręcz przeciwnie. Znany szkoleniowiec wzmocni sztab trenerski swoim doświadczeniem. A to znaczy, że zielono-czarni myślą o czyś więcej, niż utrzymanie się na trzecim szczeblu.

Jak informuje zarząd Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, Palik będzie pełnił nadzór nad całym procesem szkolenia piłkarzy. Znacznie ważniejsze jest to, że jego odpowiedzialność będzie też sięgała kryteriów licencyjnych w II lidze. Chodzi o posiadaną przez Palika, a wymaganą w 2. lidzie licencję UEFA Pro, której dwaj pozostali szkoleniowcy jeszcze nie mają. Umowa została podpisana pod koniec ub. tygodnia i będzie obowiązywać do zakończenia sezonu. Paweł Wtorek i Wojciech Fabianowski pozostają na swoich stanowiskach i realizują zadania, które zostały im powierzone w umowie na początku sezonu.

Nowy szkoleniowiec Stal SW zna „od podszewki”. Prowadził ją dwukrotnie w sezonach 2002/03 i 2003/04. To właśnie pod jego okiem na boisku realizowali się Wtorek i Fabianowski. Jest też osobą niezwykle barwną i zaskarbił sobie serca kibiców. „Jego rady oraz doświadczenie zdobyte w roli trenera naszym młodym szkoleniowcom na pewno okaże się bardzo przydatne, a drużynie pomoże spokojnie przejść przez jak zawsze trudniejszą rundę wiosenną” – czytamy w komunikacie władz PSA Stal SW.

Palik urodził się w Krakowie w 1948 r. Grywał w piłkę bez spektakularnych sukcesów, ale dał się poznać jako szkoleniowiec. Lista klubów, w których pracował jest długa i obejmuje m.in. Koronę Kielce, Stal Rzeszów, Hetmana Zamość, KSZO Ostrowiec Św. i Garbarnię Kraków. Ostatnimi czasy był trenerem koordynatorem w Bronowiance Kraków. Już w sobotę Stal inauguruje rozgrywki wiosenne w Boguchwale meczem z Błękitnymi Stargard. Mecz rozpocznie się o godz. 14. I niezależnie od tego, czy Palik przyniesie szczęście od razu, czy będzie sukces wykuwał długo i w pocie, byleby Stal awansowała na zaplecze ekstraklasy. Wszak nowy stadion przy Hutniczej nie jest budowny pod potrzeby trzeciego frontu.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020

Zawodnik Voster ATS Team kończy karierę

stw24.pl22 maja 2020

Prace na placu osiedla Pławo trwają

stw24.pl13 maja 2020
stadion

Otwarte zewnętrzne obiekty sportowe

stw24.pl7 maja 2020

Od jutra korty tenisowe otwarte

stw24.pl4 maja 2020

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO STRAŻAKÓW PSP W TENISIE STOŁOWYM

stw24.pl10 marca 2020

Stal Stalowa Wola zremisowała z Błękitnym Stargard

stw24.pl7 marca 2020

Plany startowe Voster ATS Team na 2020

stw24.pl3 marca 2020

Zwycięstwo kibiców

stw24.pl1 marca 2020