W Stalowej Woli

Czy będzie nowa restauracja w Muzeum Regionalnym?

Czy będzie nowa restauracja w Muzeum Regionalnym?

W ostatnim czasie został ogłoszony przetarg na najem restauracji Art Cafe w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Nie oznacza to jednak, że lokal ten zmieni swój wygląd. Choć można się spodziewać innych nowości.

Poprzedni najemcy zrezygnowali z prowadzenia działalności z przyczyn losowych. Dlatego też placówka szukała nowych osób do prowadzenie tego lokalu. Zgłosiła się jedna osoba, z którą obecnie muzeum prowadzi negocjacje, co do formuły tego miejsca.

Obecnie od około miesiąca restauracja jest nieczynna, jest jednak duża szansa, że w najbliższym czasie lokal będzie otwarty.

Poprzedni właściciele bardzo dobrze ten lokal prowadzili, mamy nadzieję, że przyszły najemca również będzie miał takie sukcesy. W naszej placówce najemca ma do dyspozycji nie tylko sale, w których jest 80 miejsc, ale także ogródek za budynkiem, jak również ma możliwość wykorzystania dziedzińca, na którym można postawić namiot. Wtedy powiększa się liczba miejsc. Można tu organizować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Przyszły najemca ma szerokie plany, co do rozwoju działalności. Gdy podpiszemy z nim umowę będzie można się o tym przekonać – informuje Lucyna Mizera, dyrektor Muzeum Regionalnego.

Menu niewątpliwie się zmieni, ale na pewno wystrój zostanie taki sam, gdyż taki jest warunek najmu. Oczywiście najemnicy mogą zmieniać układ stołów, sof, dostawić więcej krzeseł, ale już np. koloru ścian nie.  Choć jak zaznacza Lucyna Mizera, były też i takie propozycje, ale nie było na nie zgody,  gdyż restauracja i muzeum mają stanowić spójność. Dodaje, że na drobne zmiany, oczywiście muzeum może wyrazić zgodę.
Aranżacja Art Cafe była przygotowana przez muzeum, nawiązuje do charakteru tego miejsca, w tym także do różnorodnych ekspozycji, które są tu prezentowane. Wykonała ją krakowska dekoratorka wnętrz Aleksandra Twardowska, która robiła m.in. scenografię do programu Ewy Wachowicz pt. „Ewa Gotuje”.

Jak zaznacza Lucyna Mizera, przyszły najemca ma szerokie plany co do rozwoju działalności. – Zaznaczam jednak, że nazwa  zostaje. My tworzymy markę Art Cafe. To jest restauracja w muzeum i naszym warunkiem jest utrzymanie jej charakteru. A muszę przyznać, że lokal ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że dalszym ciągu tak będzie – dodaje szefowa placówki.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021