W Stalowej Woli

Czy będzie zastępca prezydenta Stalowej Woli?

Czy będzie zastępca prezydenta Stalowej Woli?

Lucjusz Nadbereżny deklarował, że kilka miesięcy po objęciu funkcji powoła swojego zastępcę. Jak dotychczas o jego prawej ręce nic nie słychać. Czy spełni swoją deklarację?

– Myślę, że mieszkańcy mi to jakoś wybaczą, jeżeli ten punkt mojego programu nie będzie zrealizowany. Faktycznie, w najbliższym czasie nie planuję powołania zastępcy. Mam kilkunastu dobrych zastępców, to są moi naczelnicy wydziałów merytoryczny urzędu miasta, to są również prezesi i dyrektorzy spółek miejskich, zakładów budżetowych. Oni realizują te zadania na bieżąco – mówi Nadbereżny.

Dodaje, że tak jak przeprowadza proces konsolidacji spółek miejskich, aby dać pewne oszczędności administracyjne, to najpierw musi zacząć od siebie, gdyż przykład ma iść z góry od prezydenta. Wylicza, że roczny koszt funkcjonowania wiceprezydenta, ze wszystkimi składnikami wynagrodzenia, to jest 200 tys. zł rocznie. A prezydent miasta ma prawo powołania dwóch zastępców. Więc daje to w sumie 400 tys. zł rocznie, a w trakcie kadencji to jest 1,6 mln zł.
– Także te środki będę wolał przeznaczyć na inne bardziej potrzebne sprawy w mieście. Byłem krykietem mojego poprzednika, z racji tego, że nie było wiceprezydenta Stalowej Woli, ale wynikało to z tego powodu, że prezydent nie uczestniczył w sesjach Rady Miasta, również w wielu momentach nie reprezentował miasta na ważnych uroczystościach. Ja dotychczas nie opuściłem żadnej sesji Rady Miasta, również staram się być na większości komisji merytorycznych, również staram się uczestniczyć w ważnych uroczystościach. To oczywiście wymaga dużego zaangażowania i czasu, również kosztem mojej rodziny – tłumaczy Nadbereżny.
Zaznacza, że wiceprezydenta powoła tylko w przypadku, gdyby miasto realizowało jakiś duży projekt unijny, który wymagałby oddelegowania osoby w tej randze do bezpośredniej kontroli tego przedsięwzięcia.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021