W Stalowej Woli

Czy będzie zastępca prezydenta Stalowej Woli?

Czy będzie zastępca prezydenta Stalowej Woli?

Lucjusz Nadbereżny deklarował, że kilka miesięcy po objęciu funkcji powoła swojego zastępcę. Jak dotychczas o jego prawej ręce nic nie słychać. Czy spełni swoją deklarację?

– Myślę, że mieszkańcy mi to jakoś wybaczą, jeżeli ten punkt mojego programu nie będzie zrealizowany. Faktycznie, w najbliższym czasie nie planuję powołania zastępcy. Mam kilkunastu dobrych zastępców, to są moi naczelnicy wydziałów merytoryczny urzędu miasta, to są również prezesi i dyrektorzy spółek miejskich, zakładów budżetowych. Oni realizują te zadania na bieżąco – mówi Nadbereżny.

Dodaje, że tak jak przeprowadza proces konsolidacji spółek miejskich, aby dać pewne oszczędności administracyjne, to najpierw musi zacząć od siebie, gdyż przykład ma iść z góry od prezydenta. Wylicza, że roczny koszt funkcjonowania wiceprezydenta, ze wszystkimi składnikami wynagrodzenia, to jest 200 tys. zł rocznie. A prezydent miasta ma prawo powołania dwóch zastępców. Więc daje to w sumie 400 tys. zł rocznie, a w trakcie kadencji to jest 1,6 mln zł.
– Także te środki będę wolał przeznaczyć na inne bardziej potrzebne sprawy w mieście. Byłem krykietem mojego poprzednika, z racji tego, że nie było wiceprezydenta Stalowej Woli, ale wynikało to z tego powodu, że prezydent nie uczestniczył w sesjach Rady Miasta, również w wielu momentach nie reprezentował miasta na ważnych uroczystościach. Ja dotychczas nie opuściłem żadnej sesji Rady Miasta, również staram się być na większości komisji merytorycznych, również staram się uczestniczyć w ważnych uroczystościach. To oczywiście wymaga dużego zaangażowania i czasu, również kosztem mojej rodziny – tłumaczy Nadbereżny.
Zaznacza, że wiceprezydenta powoła tylko w przypadku, gdyby miasto realizowało jakiś duży projekt unijny, który wymagałby oddelegowania osoby w tej randze do bezpośredniej kontroli tego przedsięwzięcia.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021

Od 27 marca zmiany w obostrzeniach – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie…

stw24.pl25 marca 2021

Najwyżsi rangą Dowódcy Polskiej Armii z wizytą w HSW

stw24.pl24 marca 2021

Testy na koronawirusa w szpitalu w nowym punkcie

stw24.pl24 marca 2021