W Stalowej Woli

Czy do biurowca będzie można bezpiecznie dojść?

Czy do biurowca będzie można bezpiecznie dojść?

– Dojście do budynku Mostostalu od strony ul. Wojska Polskiego, jest niebezpieczne, zastanawiam się dlaczego tam nie ma chodnika – mówi mieszkaniec Stalowej Woli.
Wyjaśnia, że chodzi tamtędy kilka razy w tygodniu, gdyż odprowadza dziecko na zajęcia, które odbywają się w budynku Mostostalu.
Od ul. Wojska Polskiego do biurowca prowadzi droga dojazdowa, wzdłuż której nie ma chodnika. Jeśli nie pada deszcz, jest sucho to można iść trawnikiem, ale po opadach jest tam błoto, dlatego piesi idą ulicą. A trzeba zaznaczyć, że w tym budynku mieści się wiele firm, dlatego jest tam duży ruch.
Zapytaliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej jak ten problem można rozwiązać. Jak powiedział nam, Bogdan Wojtala, zastępca prezes, temat ten jest znany spółdzielni od dawna. W tej sprawie występowała już do Urzędu Miasta. Jednakże ostatecznie kwestia ta nie została rozwiązana. Prezes zapewnia jednak, że będzie prowadzić rozmowy w tej sprawie. Choć jak zaznacza, jeśli chodzi o lokalizację tej inwestycji nie będzie to łatwe, gdyż dochodzi tu też problem z parkowaniem. Gdy powstanie chodnik, to może być kłopot z tym, że auta tam właśnie będą się zatrzymywać.

Okazuje się jednak, że być może uda się wybudować tam chodnik. Miasto w przyszłym roku planuje opracowanie koncepcji przebudowy skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z drogą w kierunku ul. Okulickiego i drogą dojazdową do Mostostalu. Przy okazji tej inwestycji będzie próbowało rozwiązać kwestię komunikacji pieszych i może będzie tam chodniki, bo jest taka potrzeba.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021