W Stalowej Woli

Czy doczekają się bezpiecznej drogi?

Czy doczekają się bezpiecznej drogi?

 Brak chodników, zwiększony ruch, a co za tym idzie pogorszenie bezpieczeństwa. Taka sytuacja jest na ul. Starowiejskiej na os. Charzewice w Stalowej Woli. Okazuje się jednak, że na poprawę tego stanu mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać.

starowiejska (2)
W imieniu mieszkańców w tej sprawie podczas sesji Rady Miasta interweniował radny Łukasz Durek. Zaznaczał, że rozmowy na temat tej ulicy trwają już od zeszłego roku, miały one miejsce na komisjach, sesjach, a przede wszystkim w czasie spotkań władz miasta z mieszkańcami. Poruszane były kwestie dot. głównie infrastruktury komunalnej tj. budowy odwodnienia, chodnika, naprawy nawierzchni drogi, a także zmiany organizacji ruchu. Ta ostania sprawa wynika z tego, że ul. Starowiejskiej jeździ wiele aut ciężarowych. To dlatego, że znajduje się tu kilka firm, m.in. skład budowlany, hurtownia mrożonek, gdzie codziennie dojeżdżają klienci i dostawcy. Zatem zwiększony ruch na drodze, przy której nie ma chodnika, ani nawet pobocza powoduje wzrost zagrożenia dla wszystkich uczestników ruchu, przede wszystkim dla pieszych.
Dotychczas jedynie doraźnie była remontowana nawierzchnia tej ulicy, uzupełniane były ubytki. Jednakże konieczne jest odwodnienie, a także chodniki, czy chociażby pobocza.
Mieszkańcy zaznaczają, że ta droga jest chyba zapomniana przez władze i od lat nic  praktycznie na niej nie było robione.  Zauważają kontrast, jeśli chodzi o inne inwestycje w tym rejonie, bo są pieniądze, chociażby na kute ogrodzenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, a na chodniki już nie.
Jak zaznaczał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, obecnie analizowana jest  kwestia odwodnienia skrzyżowania ul. Starowiejskiej z ul. Jaśminową w pobliżu remizy OSP. Docelowo konieczne jest zrobienie kanalizacji deszczowej, chodników i nowej nawierzchni. Być może kanalizacja będzie zrobione przy okazji przebudowy ul. Lipowej, a ta inwestycja jest planowana w przyszłym roku.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021