W Stalowej Woli

Czy dwa stopy są potrzebne?

Czy dwa stopy są potrzebne?

Czy w tym miejscu powinny być dwa znaki stop? Przecież to absurd. Gdy ktoś jedzie długim autem ciężarowym czy tirem,  to gdy zatrzyma się przed drugim stopem, to stoi jednocześnie na torach. Czy nie można usunąć jednego z tych znaków? – pyta kierowca.

Chodzi o znaki, które znajdują się przy ul. Przemysłowej bocznej w Stalowej Woli. Jeden jest tuż przy wjeździe z ul. Przemysłowej bocznej na ul. Przemysłową. Natomiast drugi znajduje się kilka metrów wcześniej tuż przed przejazdem kolejowym.  Zatem na bardzo krótkim odcinku kierowcy muszą zatrzymać się dwa razy. Z kolei kierowcy dużych aut, którzy jadą od strony ul. Przemysłowej i skręcają w ul. Przemysłową boczną, zatrzymując się przed stopem przejazdu kolejowego, tarasują drogę jadącym ul. Przemysłową.
Zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, który opracowywał organizację ruchu w tym miejscu, czy możliwe jest by był tam tylko jeden znak stop.  Jak wyjaśnia dyrektor Piotr Śliwiński, zgodnie z przepisami, jeśli jest ustanowiona droga z pierwszeństwem przejazdu i droga podporządkowana, to na tej ostatniej musi by znak stop lub ustąp pierwszeństwa przejazdu.  Również każdy przejazd kolejowy musi być odpowiednio oznakowany zgodnie ze swoją kategorią. ZDP rozmawiał z koleją  na temat zmiany oznakowania tego przejazdu. Jednakże kolejarze nie chcieli zmian, gdyż ta bocznica ma być powoli coraz bardziej uaktywniana i być może coraz częściej będą tamtędy jeździć składy kolejowe.
Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021