Muzea

Czy dzieci mogą zmieniać miasto?

Czy dzieci mogą zmieniać miasto?

Jak najbardziej! A pomoże w tym wyjątkowa wystawa-gra Zmieniam miasto. Już 25 października, w niedzielę, otwieramy się dla dzieci, rodzin, grup zorganizowanych – w pomieszczeniach po Bibliotece Miejskiej, przy ul. Staszica 14.

Zapraszamy na interaktywną wystawę, którą zainaugurowaliśmy podczas tegorocznych Dni Dizajnu. Dzieci powinny brać udział w zmienianiu miasta, zadawać pytania, szukać odpowiedzi i rozwiązań. Są kreatywne i spostrzegawcze, często bardziej niż dorośli. Dlatego z myślą o najmłodszych powstała wystawa Zmieniam miasto.
Na wystawie wspólnie zastanowimy się kim są mieszkańcy miasta, jakie mają potrzeby i co można zrobić by lepiej im się żyło. Zagramy w grę, opowiemy sobie historie i będziemy się dobrze bawić. Nasza zabawa-gra składa się z czterech części. Część pierwsza to tablica ikon, czyli graficznych znaków, które symbolizują: mieszkańców, miejsca w mieście i rozwiązania, które pozwolą zmienić miasto. Druga część to budowanie miasta. Wiemy już z czego składa się miasto, a więc możemy ułożyć dobre dla jego mieszkańców miasto. Trzecia część to opowiadanie historii. Tak jak w grze Story Cubes. Rzucamy 9 kostkami, na których znajdują się obrazki. Trzeba ułożyć historię, używając pojęć z kostek, a zaczynamy od słów: Zmieniam miasto dla…I tu używamy jak najwięcej wyobraźni. Czwarta część wystawy, to zabawa w budowanie idealnego miasta oraz rysowanie naszych wymyślonych rozwiązań.
Ponadto każdy, kto przyjdzie na wystawę otrzyma zeszyt do gry miejskiej Rodzinny spacer po Stalowej Woli, z którym może sam, wraz z rodziną, z klasą, czy z przyjaciółmi przejść po części miasta rozwiązując ciekawe zagadki. Zeszyt jest uzupełnieniem wiedzy o historii Stalowej Woli oraz stylu modernistycznym, z którego słynie miasto. Zachęcamy aby wyjść, odkrywać miasto i… zaprzyjaźnić się z nim. Łatwiej wtedy pomyśleć o zmianach. Z wypełnionym zeszytem można się zgłosić do muzeum i otrzymać nagrodę-niespodziankę.

Wystawa Zmieniam miasto będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16, a w niedzielę od 14 do 18, w lokalu po dawnej Bibliotece Miejskiej, ul. Staszica 14.
Dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy, tel.: 797 120 224.
Wstęp wolny!

Dodatkowo w budynku dostępna jest wystawa: Odzyskać piękno modernizmu oraz warsztaty Kod Architektury i Papierowe miasto. Cała oferta na www.muzeum.stalowawola.pl

zmieniam miasto3

zmienima miasto0

źródło: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Muzea

Zaproszenie na wycieczkę po rozwadowskim cmentarzu

stw24.pl8 października 2021

Szkoła Rysunku i Malarstwa „Karpiński” ponownie otwiera swe podwoje

stw24.pl4 października 2021

Rodzinny Piknik poświęcony Puszczy Sandomierskiej

stw24.pl3 września 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Wystawa „SANSARA Nepal” w Galerii Karpińskiego

stw24.pl5 lipca 2021

Plenerowa Szkoła Letnia zaprasza !

stw24.pl1 lipca 2021

LASOWIAK ZNACZY GORSZY SORT?

stw24.pl1 sierpnia 2017

Poeksperymentuj z głosem w muzeum

stw24.pl17 marca 2017