W Stalowej Woli

Czy Huta będzie mieć wyłączność na swoje programy?

Czy Huta będzie mieć wyłączność na swoje programy?

Sytuacja w Hucie Stalowa Wola, wizyta premier Beaty Szydło oraz budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. To tematy, które były poruszane na konferencji zorganizowanej przez powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej. Gościem spotkania była europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Jak zaznaczała była posłanka Renata Butryn,  europosłanka Łukacijewska od 2008 bardzo intensywnie towarzyszy wszystkiemu, co się dzieje w HSW. Teraz też zabrała głos w sprawie sytuacji tego zakładu. Nawiązała do niedawnej wizyty premier Szydło w Hucie. Mówiła na temat programów realizowanych w HSW za rządów PO i PSL, które  obecnie funkcjonują to program KRAB, RAK, KRYL, bojowy wóz piechoty, HOMAR i wieża bezzałogowa.
– Muszę obiektywnie stwierdzić, że pani premier nie przyjechała z żadnym rozwiązaniem problemów. Dla tych dwóch programów nie są jeszcze podpisane umowy. Pani premier nie przywiozła nawet żadnego rozstrzygnięcia dotyczącego kwestii problemów z podwoziem. Nie złożyła obietnicy, że żaden z tych programów nie będzie zawłaszczony przez Śląsk i Łabędy. A jest duże parcie, aby zubożyć HSW i część kontraktów przekazać do Łabęd – mówiła europosłanka. Zauważyła, że pracownicy nawet nie otrzymali podziękowania za wyrzeczenia, a przez dwa lata mieli obniżone wynagrodzenie by ratować zakład.

Łukacijewska odniosła się też do przejęcia przez HSW Autosanu. Zauważyła, że PiS podpisując umowę nie zadbał o kontrakty.  – Autosan nie ma żadnego kontraktu na autobusy. Jeżeli przez kilka miesięcy, czy rok nie będzie kontraktów, może dojść do ponownego stanu upadłości. A sama umowa, to jest zaledwie kroczek, ważne są  zamówienia – stwierdziła.
Na konferencji została poruszona również kwestia budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska, a konkretnie opóźnienie w realizacji tej inwestycji.
Czy ta obwodnica nie będzie realizowana szybko dlatego, że zadbała o wpisanie jej do rządowego programu Platforma Obywatelska, czy dlatego mają być karani ludzie, czy nowy poseł ma pod górkę? Mam nadzieję, że posłowie PiS-u, przy naszym wsparciu, bo to jest wspólna sprawa, tu nie ma podziałów politycznych, „staną na rzęsach”, by ta inwestycja była jak najszybciej realizowana – mówiła Łukacijewska.

Jak podkreślała Renata Butryn, ta inwestycja jest bardzo konieczna dla rozwoju miasta. – Nie można odpuścić. Do posła i działaczy PiS-u należy tylko jedno, przypilnowanie realizacji tego, co zostało już poniekąd przez poprzedni rząd zagwarantowane, a przez ten rząd ma być zaakceptowane. Dlaczego jest mowa o przesunięciu w czasie? Każde takie przesunięcie, to wyprzedzanie nas przez innych. Gdzie będą szli inwestorzy? Ciągle słyszymy o otwieraniu się nowych zakładów w Mielcu, jak to miasto idealnie zaczyna być skomunikowane, tam bez przerwy zaglądają inwestorzy.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021