W Stalowej Woli

CZY HUTA TO NADAL POLITYCZNA ZDOBYCZ?

CZY HUTA TO NADAL POLITYCZNA ZDOBYCZ?

Nie będzie to odkrywcze jak się powie, że przez ponad dwadzieścia lat zarząd Huty zmieniał się wraz z wynikiem wyborów parlamentarnych. Każda rządząca partia czy koalicja miała swojego prezesa. Przeważnie na takich zmianach traciła Huta.

Obecnie też doszło do zmiany władz przedsiębiorstwa. Czy były one polityczne? Były prezes Antoni Rusinek należał do PO i krótko był nawet radnym miejskim z ramienia tej partii. Z tej strony można powiedzieć, że był prezesem z nadania politycznego. Jednak z drugiej strony nikt Rusinkowi nie mógł odmówić fachowości i oddania firmie za co o mało nie zapłacił życiem. Ponad to Rusinek cieszył się autentycznym uznaniem pracowników Huty i wiadomo było, że nie zabiegał o stanowisko prezesa. Z tej pozycji dziwnym było, że brał udział w hockach – klockach, które miały zjednać życzliwość prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, a przez to i PiS-u. Rusinkowi nie było to do niczego potrzebne i powstaje pytanie, kto z byłego zarządu chciał się dogadać z PiS-em.

Dzisiaj już wiadomo, że to się nie udało, a rada nadzorcza z pisowskiego klucza pozbyła się prawie wszystkich członków dawnego zarządu. Jak to bywa przy takich okazjach rozpoczęły się rozliczenia. Ciekawe, że sięgnęły ministerialnego szczebla i komisji sejmowej. Byłemu zarządowi wyciąga się co się da, a obecny prezes w wywiadzie dla lokalnego tygodnika powiedział, że są wątki nadające się do komedii Stanisława Bareji. Wytykając szastanie groszem przez były zarząd, na komisji sejmowej wymieniono kwotę 50 tysięcy złotych na reklamę dla jednego ze stalowowolskich portali. Stawiając ten zarzut politycy PiS-u nie wiedzieli w jak śmiesznej sytuacji się znaleźli. Nie wiedzieli, że ten portal wspiera teraz aktualną władzę w mieście i obficie korzysta ze zleceń z miasta. Nie mieli pewnie również świadomości, że wspomniane propagandowe hocki – klocki mające zyskać życzliwość prezydenta Nadbereżnego i PiS-u pokazywał właśnie ten portal właściciele tego portalu byli kiedyś bardzo zaprzyjaźnieni z byłym prezydentem Stalowej Woli bardzo nie lubiącym PiS-u, a teraz są nie mniej zaprzyjaźnieni z obecnym. Wiadomo również, że opłacało się to im wtedy i opłaca się to im teraz. Pytanie tylko kiedy opłacało się bardziej.

Każda władza się zmienia. Zmieni się i ta. Pewnie następcy będą ją rozliczać. Czy uznają, że pieniądze pompowane we wspomniany portal też zostaną uznane za szastanie?

16 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021