W Stalowej Woli

Czy Miasto Rowerów wygra batalię o stojaki – walka trwa

Czy Miasto Rowerów wygra batalię o stojaki – walka trwa

42 788 km – tyle dotychczas przejechali rowerzyści ze Stalowej Woli, którzy biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Kręć Kilometry”, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Pierwsze 20 miast, które „wykręci” najwięcej kilometrów otrzyma stojaki rowerowe. Obecnie Stalowa Wola jest na 22. miejscu i ma dużą szansę na wygraną, przed nami jest Krotoszyn, Grodzisk Mazowiecki,  Jarocin i Lubartów. Akcja trwa do końca września.

Dlatego też zachęcamy wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału w tej akcji, a w Stalowej Woli nie jest ich mało. Oprócz wygrania stojaków rowerowych dla miasta, można też samemu otrzymać atrakcyjne nagrody, np. apteczki rowerzysty, kaski, rowery, kamerki.
Jeśli Stalowa Wola znajdzie się wśród 20 miast w Polsce, których mieszkańcy wykręcą największą liczbę kilometrów, to w mieście pojawią kolorowe stojaki na rowery o ciekawej stylistyce i, jak zaznaczają organizatorzy, bardzo funkcjonalne z możliwością przypięcia tak ramy jak i koła.

Udział w akcji jest bardzo prosty, wystarczy tylko ściągnąć bezpłatną aplikację „Kręć Kilometry” na smartfona  i używać jej podczas podróży rowerowych. Jeśli ktoś korzysta z innych aplikacji mobilnych, zarejestrowaną trasę może importować z pliku gpx i dodać do aplikacji „Kręć Kilometry”.
Trzeba zaznaczyć, że liczy się każdy kilometr, nie ważne czy ktoś w ciągu tygodnia przejdzie 5 czy 70 km. Obecnie Stalowa Wola ma dużą szansę na wygraną, jeśli mieszkańcy się zmobilizują to oprócz miejskich rowerów, pojawią się też kolorowe stojaki.

Obecnie Stalowa Wola jest na 22. miejscu, mamy 42 788 km, nieznacznie wyprzedza nas  Krotoszyn, który ma 42 849 km. Jednak niebezpiecznie dogania nas Kaźmierz, który jest na 23. miejscu z 42 467 km. Zaś na 20 miejscu, czyli liczącym się w konkursie i premiowanym stojakami   jest Grodzisk Mazowiecki, jego mieszkańcy wykręcili 45 532 km. A przed tym miastem są: Jarocin – 45820 km, Lubartów – 46270 km.
Także do ostatniego miasta w rankingu mamy stratę około 3 tys. km . To niewiele, warto więc powalczyć, bo w końcu jesteśmy Miastem Rowerów. Trzeba zaznaczyć, że są to dane na 13 lipca i stale się zmieniają. A można to sprawdzać na stronie akcji. W zakładce walcz o stojaki jest ranking miast.

Więcej o akcji http://kreckilometry.pl/
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021