W Stalowej Woli

Czy na stalowowolskim targu będzie porządek?

Czy na stalowowolskim targu będzie porządek?

Tekturowe kartony, rozwiewane przez wiatr plastykowe worki oraz pozostawione odpadki po owocach i warzywach. Tak tuż po sobotnim handlowaniu wygląda rynek w Stalowej Woli. Niestety, nawet, gdy przejdzie ekipa sprzątająca miejsce to i tak nie lśni czystością.

Sprawę tę na ostatniej sesji Rady Miasta poruszyła radna Urszula Serafin-Bąk. – Czy jest jakiś sposób, by na targowicy było czyściej? Wydaje mi się, że jest to kwestia pojemników i zobligowania osób sprzedających, które są często spoza Stalowej Woli, żeby pozostawiali po sobie porządek – mówiła radna.
Jak wyjaśniał Witold Tutak, naczelnik wydziału gospodarki odpadami w stalowowolskim magistracie, na targu przy ul. Okulickiego jest niejako podwójna sytuacja. – Z jednej strony mamy właścicieli pawilonów, czy też osoby, które na stałe prowadzą sprzedaż i nie ma problemu, żeby one złożyły deklaracje co do wywozu odpadów. Co jednak nie oznacza, że od razu zastosują się do regulaminu. Są też i przypadkowi sprzedający. Handlujący przyjeżdżają rano, odjeżdżają  po południu i raczej niechętnie chcą ze sobą zabierać odpady. Teren ten jest sprzątany, jednak chcielibyśmy żeby jeszcze w lepszym zakresie to było realizowane – mówił naczelnik. Zaznaczał, że jest to najbardziej uczęszczane miejsce w soboty w skali całego powiatu, a być może nawet i województwa.
Dodał, że jeśli jest taka uwaga radnych w tej sprawie, to wydział gospodarki odpadami może oddelegować pracowników na kontrole w soboty.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021