Kronika Policyjna

Czy „nożownik” jest niepoczytalny?

Czy „nożownik” jest niepoczytalny?

Według opinii biegłych 27-letni Konrad K., który zranił wojskowymi bagnetami 8 osób, a jedną zabił jest niepoczytalny. Jednak dla Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadzi to postępowanie opinia ta nie jest pełna. Dlatego też będzie jej weryfikacja.  

Jak informuje Krzysztof Głuszak, zastępca prokuratora okręgowego w Tarnobrzegu, została sporządzona przez biegłych pisemna opinia, w której stwierdzili niepoczytalność Konrada K.
– Prokurator referent, który zapoznał się dokładnie z opinią powziął pewne wątpliwości co do tego, czy jest kompletna i w pełni zasadna. W związku z powyższym zaplanowane zostało ustne uzupełniające przesłuchanie biegłych, którzy wydawali tę opinię na piśmie. Ma to nastąpić 19 marca – mówi prokurator Krzysztof Głuszak.
Dodaje, że być może w toku przesłuchania uda się wyjaśnić te wątpliwości. Jeśli nie, to śledczy będą rozważać podjęcie decyzji o ewentualnym powołaniu biegłych z innego ośrodka.

Konrad K. obecnie przebywa w jednoosobowej celi oddziału psychiatrycznego aresztu śledczego przy ul. Montelupich w Krakowie. Ma status więźnia niebezpiecznego.
W przypadku, gdy mężczyzna zostanie uznany za niepoczytalnego prokuratura złoży do sądu wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie go w placówce leczniczej. Jeśli działał w stanie poczytalności ograniczonej stanie przed sądem.

Przypomnijmy, do tego tragicznego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w galerii handlowej Vivo. Mężczyzna przemieszczał się po galerii i zadawał ciosy przypadkowym osobom. Miał w rękach dwa wojskowe noże szturmowe, które zakupił miesiąc wcześniej przez internet. Ranił w sumie 9 osób, w tym jedną śmiertelnie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021