kultura i rozrywka

Czy pobili rekord czytania?

Czy pobili rekord czytania?

By popularyzować czytelnictwo, już po raz drugi w całej Polsce zorganizowano akcję “Jak nie czytam, jak czytam”. 1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 po raz pierwszy w MBP w Stalowej Woli starano się również pobić rekord czytania w jednym momencie. Przed Biblioteką Główną zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, wychowankowie przedszkoli wraz z wychowawcami i opiekunami, a także wszyscy sympatycy książki – w sumie 287 osób – aby przez kilka minut wspólnie czytać książki.

Można było wziąć ze sobą ulubione książki, a kto zapomniał, otrzymał od bibliotekarek egzemplarze rezerwowe. Oprócz biblioteki – podobne akcje zorganizowano w kilku szkołach na terenie Stalowej Woli – co również ogromnie cieszy.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Czytamy dla rozrywki i mile spędzonego czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Podstawową formą uczestnictwa było zebranie 1 czerwca ok. godz. 10.00 uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza – sprawozdania przez MBP. W poprzednim roku czytało w jednym momencie w całej Polsce 432 608 uczniów i innych miłośników książek.

– Zależy nam na promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, nadzieją na wzrost wskaźników czytelnictwa jest dorastające pokolenie. Dziękujemy zatem wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Jak nie czytam jak czytam”, a przede wszystkim za to, że doceniają korzyści płynące z czytania – mówi Beata Życzyńska z Działu Promocji MBP. A przed biblioteką czytali: dzieci i wychowawcy z Przedszkola nr 9, z Przedszkola Ene Due Rabe, PSP nr 7, PSP   nr 12, Gimnazjum nr 5 oraz pracownicy biblioteki Uniwersyteckiej KUL.
Około 1 września, będzie znana dokładna liczba czytających w całej Polsce w jednym momencie. Dowiemy się również czy zeszłoroczny rekord został pobity. Informacje na ten temat będą zamieszone na naszej stronie internetowej MBP  www.biblioteka.stalowawola.pl.
W roku ubiegłym w akcji wzięło udział w sumie 432 608 osób.

MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020

Wizyta Andrzeja Dudy w USA – okiem Ambasadora Stalowej Woli Omara Sangare.

stw24.pl26 czerwca 2020

Szansa na darmowy koncert gwiazd

stw24.pl26 czerwca 2020

Nowa propozycja turystyczna – Zwiedzaj ze stalowowolskim Muzeum

stw24.pl26 czerwca 2020