W Stalowej Woli

Czy powstaną kolejne progi zwalniające na ul. Niezłomnych ?

Czy powstaną kolejne progi zwalniające na ul. Niezłomnych ?

Problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych z ul. Podleśną w Stalowej Woli poruszył podczas ostatniej sesji rady miasta radny Mariusz Kunysz. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Wyjaśniał, że chodzi o odcinek od górki czyli zjazdu od nieskrzyżowania z ul. KEN w kierunku PSP nr 4 do skrzyżowania z drogą podporządkowaną ul. Podleśną. Zaznaczał, że jest to bardzo niebezpieczny odcinek ze względu na to, że rozpędzone samochody często wchodzą w kolizję z pojazdami wyjeżdżającymi z podporządkowanej ulicy Podleśnej. W wyniku czego dochodzi do ostrego hamowania, co często kończy się tym, że pojazdy wjeżdżają w płot lub na prywatne posesje. Radny Mariusz Kunysz zaznaczał, że mieszkańcy dbając o swoje posesje sami postawili tam specjalne bariery. Radny zaznaczał, że że jest to droga powiatowa, ale znajduje się w mieście i prosił by ta sprawa została wspólnie rozwiązana pomiędzy samorządami.

Na tej drodze zostały już zmontowane progi zwalniające przy szkole podstawowej nr 4. Niewykluczone, że takie same mogą zostać zainstalowana właśnie w okolicach wspomnianego skrzyżowania.
Temat bezpieczeństwa na tej drodze był poruszany podczas posiedzenia komisji i porządku przy starostwie. Policja wnioskowała by na skrzyżowaniu ul. Podleśnej z ul. Niezłomnych zostało wprowadzone takie samo rozwiązanie komunikacyjne jak przy szkole, czyli progi zwalniające.

Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli ma dane na temat zdarzeń, do których dochodzi w tym miejscu i będzie rozważał wspólnie z policją i władzami  powiatu wprowadzanie tam takich rozwiązań, które by  poprawiły bezpieczeństwo.

Joanna Piechuta

Fot. Archiwum

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021