W Stalowej Woli

Czy powstanie brakujący 1 km ścieżki rowerowej?

Czy powstanie brakujący 1 km ścieżki rowerowej?

Chodzi o połączenie miejskiej ścieżki rowerowej, która kończy się przy Nadleśnictwie Rozwadów z rowerową ścieżką edukacyjną biegnącą przez las wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Stalowa Wola – Tarnobrzeg. Brakuje zaledwie 1 km, by można było jechać tą trasą bez konieczności wjeżdżania na ruchliwą drogę.

Temat ten poruszyła podczas sesji rady miasta radna Urszula Serafin – Bąk. Zachęcała prezydenta by wspólnie z Nadleśnictwem Rozwadów dokończyć budowę ścieki rowerowej w kierunku Jamnicy. – Jest to bardzo atrakcyjna ścieżka rowerowa przez las, brakuje tylko dojazdu do niej. Obecnie by do niej dojechać trzeba wjechać na bardzo ruchliwą i przejechać ok. 1 km. Uważam, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce, w którym można jeździć rowerem – mówiła radna.

O to by ten brakujący odcinek powstał apelowali także cykliści ze Stalowowolskiego Stowarzyszenia Rowerzyści ze Stali. Nawet w tym celu zorganizowali kilka lat temu masę krytyczną.

Zapytaliśmy w Nadleśnictwie Rozwadów, czy jest możliwość wybudowania brakującego fragmentu. Uzyskaliśmy odpowiedź, że jest szansa, że brakujący odcinek powstanie. Nadleśnictwo deklaruje ze swojej strony wydzielenie niezbędnego gruntu umożliwiającego wykonanie łącznika, a także pomoc merytoryczną w wykonaniu projektu.

Władze miasta będą w sprawie realizacji tej inwestycji i jej finansowania rozmawiać z nowym nadleśniczym, gdyż w ostatnim czasie nastąpiła zmiana na tym stanowisku.

Miasto planuje by w okolicy miejsca, w którym kończy się miejska ścieżka rowerowa, powstało miejsce, w którym rowerzyści będą mogli usiąść, odpocząć. Jeśli to będzie ścieżka edukacyjna, to jest szansa na pozyskanie dofinansowania z funduszy zewnętrznych.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021