W Stalowej Woli

Czy szpital doczeka się nowego bloku operacyjnego?

Czy szpital doczeka się nowego bloku operacyjnego?

Do końca 2017 roku ma być dostosowany do obowiązujących przepisów blok operacyjny w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Inwestycja ta jest konieczna już od lat, a jej termin jest przesuwany. Być może uda się ja już niebawem sfinalizować.

Z informacji, którą przedstawił Edward Surmacz, dyrektor szpitala, dla Starostwa Powiatowego wynika, że inwestycja ta jest niezbędna ze względu na istniejące warunki sanitarne i wymagania prawne. Blok operacyjny z centralną sterylizatornią ma znajdować się na II piętrze pawilonu diagnostyczno – zabiegowego, a na tym piętrze muszą zostać wykończone pomieszczenia.
Placówka do końca 2017 roku ma dostosować blok operacyjny do obowiązujących przepisów, jest to koniczny warunek do istnienia szpitala w podobnej do obecnej strukturze i o podobnym profilu działalności.

Szacowny koszt wykonania bloku łącznie z wyposażeniem to około 20 mln zł, w tym samo wyposażenie ma kosztować 5,3 mln zł, a pozostała kwota to koszt prac budowlanych.
Inwestycja ta może być dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w maksymalnej wysokości 5 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 10 mln zł.
Placówka będzie chciała składać wniosek o dofinansowanie, jednakże to nastąpi dopiero wtedy, gdy Urząd Marszałkowski ogłosi nabór.  A decyzja ta jest uzależniona od tego, czy wejdą w życie tzw. mapy potrzeb zdrowotnych, które opracowuje Wojewoda i Minister Zdrowia, co ma nastąpić prawdopodobnie w IV kwartale tego roku.

Planowana inwestycja w stalowowolskim szpitalu ma polegać na wykonaniu 5 sal operacyjnych, 6 stanowisk wybudzeniowych i 3 sal endoskopowych (dla zabiegów gastroskopii, kolonoskopii, sala rtg dla zabiegów endoskopowych) oraz niezbędnego wyposażenia sal.
Szpital już od dawna przygotowuje się realizacji tego projektu. W 2015 roku został zaktualizowany projekt budowlany, który był wykonany w 2004 roku, a także wydana jest decyzja o zmianie pozwolenia na budowę.

Realizacja robót budowlanych nastąpi w terminie 8-9 miesięcy od daty zwarcia umowy z wykonawcą. Przewidywany termin wykonania bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni jest w okresie od kwietnia do grudnia 2017 r. Jednakże może się okazać, że nabór wniosków zostanie  przesunięty i automatycznie wydłuży się termin tej inwestycji.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021