W Stalowej Woli

Czy utrzymamy się w czołówce rowerowych miast?

Czy utrzymamy się w czołówce rowerowych miast?

Jutro ostatni dzień trwającej od pół roku akcji „Kręć Kilometry”. Z tej okazji w piątek 30 września o godz. 17 spod Miejskiego Domu Kultury wyruszy peleton kończący walkę o stojaki, ale też o uzyskanie jak największej liczby kilometrów w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu. Każdy może się przyłączyć i dołożyć swoje kilometry.

Jeszcze przez kilka ostatnich tygodni Stalowa Wola zajmowała 14. lub 15. miejsce wymiennie z Jarocinem. Obecnie jesteśmy na 17. pozycji i wykręciliśmy ponad 15,5 tys. km. By otrzymać kolorowe stojaki dla miasta musimy utrzymać się w pierwszej 20.  W ostatnim czasie widać dużą mobilizację innych miast, które wyprzedziły nas w rankingu. Dlatego też jest szansa by w ostatnim dniu akcji wesprzeć nasze miasto i nie zmarnować wysiłku około 400 rowerzystów, którzy biorą udział w tym przedsięwzięciu.
Z inicjatywą mocnego zakończenia akcji wyszedł radny miejski Łukasz Durek, podczas ostatniej sesji Rady Miasta zaprosił do wzięcia udziału w peletonie, który ma wyruszyć spod MDK.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu stalowowolskich cyklistek i cyklistów szanse na pierwszą dwudziestkę, premiowaną nagrodą główną, są na wyciągniecie szprychy. Dlatego korzystając ze sprzyjającej aury ciśnijmy ile sił w nogach. Pokażmy moc „miasta rowerów” i zakończmy zmagania mocnym akcentem. Zaprośmy do aktywności przyjaciół, znajomych, rodziny. Włączmy aplikację kręć kilometry, stwórzmy grupy i w drogę, pokażmy ulubione miejsca i trasy. Już godzina jazdy na rowerku ma pozytywne skutki, spalamy kalorie, uruchomiamy endorfinki oraz poznajemy najbliższą okolice – zachęca radny.

Ci, którzy jeszcze nie przyłączyli się do tej zabawy, mają czas by to zrobić i mieć swój udział w walce o stojaki. Trzeba wejść na stronę, http://kreckilometry.pl/ zarejestrować się oraz pobrać aplikację na smartfona. Ci, którzy używają innych aplikacji do rejestracji przejazdów, mogą trasy importować z pliku gpx i dodać do aplikacji Kręć Kilometry.  Oznacza to, że można dodać wszystkie trasy zarejestrowane od maja. A obecnie liczy się każdy kilometr.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021