W powiecie

Czy w gminie Radomyśl jest bezpiecznie?

Czy w gminie Radomyśl jest bezpiecznie?

Bezpieczeństwo pieszych – niechronionych uczestników ruchu drogowego było tematem debaty społecznej zorganizowanej przez stalowowolskich policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski mówił o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się piesi oraz o podejmowanych działaniach profilaktycznych, odpowiadał też na pytania uczestników debaty.

Wczoraj w samo południe w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbyła się debata społeczna na temat “Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli debaty było rozpoznanie problemów związanych z bezpieczeństwem pieszych . Do udziału w debacie zaproszeni zostali mieszkańcy gminy Radomyśl nad Sanem.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski, który przedstawił informację na temat stalowowolskiej jednostki oraz dane dotyczące zdarzeń drogowych na terenie gminy. Komendant mówił też o różnorodnych działaniach profilaktycznych podejmowanych przez stalowowolską komendę w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Kolejną osobą, która zabrała głos podczas debaty była Małgorzata Nowak Zastępca Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem, która przybliżyła uczestnikom debaty działania podejmowane przez samorząd terytorialny w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. O przedsięwzięciach podejmowanych w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu mówił Marek Ożga przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Kolejnym etapem debaty była dyskusja, podczas której mieszkańcy zgłaszali wnioski i zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na pytania uczestników debaty odpowiadał Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gawlas.

Debata społeczna, która odbyła się wczoraj, pozwoli na jeszcze lepsze rozpoznanie problemów związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby. Jednym z efektów debaty jest lepsza wiedza na temat oczekiwań mieszkańców gminy Radomyśl nad Sanem wobec Policji.

191724497

870739439

1276740642

1935120036

źródło: KPP Stalowa Wola/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Uczniowie ZS Nr 3 obsadzili rondo w Pysznicy

stw24.pl14 czerwca 2021

Mieszkańcy Antoniowa mają centrum kulturalne

stw24.pl14 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021