W Stalowej Woli

Czy w mieście będzie kolejny park?

Czy w mieście będzie kolejny park?

Z taką inicjatywą wyszła radna miejska Urszula Serafin – Bąk. Proponowała by las w okolicach ul. Orzeszkowej na os. Metalowców w Stalowej Woli zyskał taki status. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza takie rozwiązanie.

Radna zaznaczała, że teren ten jest ważną strefą przeciw zanieczyszczeniom emitowanym przez zakłady zlokalizowane wokół Huty. – Nadanie statusu parku przyczyni się do stałej ochrony tego terenu, który na długie lata wstrzyma dalszą wycinkę lasu. Teren ten bowiem może stać się bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacji dla mieszkańców. Oni sami chcą dbać o sprzątanie tego lasu. Już na wiosnę w tym roku planujemy sprzątanie, gdyż teren ten jest niesamowicie zaśmiecany – mówiła podczas sesji radna w imieniu mieszkańców os. Metalowców. Prosiła prezydenta o pozytywne ustosunkowanie się do tego wniosku i jak najszybszą interwencję, aby ten teren był prawnie chroniony.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny wyjaśniał, że las ten nie jest zagrożony z punktu widzenia projektu budowy nowych bloków, bo wyznaczona została granica. Zaznaczał, że wyznaczenie parku miejskiego oznacza również w ingerencję w las. Co wiąże się także z przycinką zieleni i pojawieniem się tam infrastruktury parkowej.
– Zatem wyjątkowość tego miejsca z punktu widzenia jego charakteru mogłaby ulec pogorszeniu. Ten teren w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest zapisany jako las, ale dopuszczone jest też jego inne przeznaczenie – zaznaczał prezydent.

Zwrócił uwagę na to, że Stalowa Wola jest jedynym miastem w Polsce, które w swoich graniach administracyjnych ma 60 proc. lasów, czyli są to tereny należące do Lasów Państwowych. W sumie w mieście jest ponad 5 tys. ha lasu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rusza Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

stw24.pl3 lipca 2020

Wakacje w bibliotece – online

stw24.pl3 lipca 2020

Policjanci na rowerach patrolują ulice miasto

stw24.pl3 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Remont pięciu kilometrów dróg w Bojanowie

stw24.pl2 lipca 2020

Wyłowiono ciało mężczyzny z Sanu

stw24.pl2 lipca 2020

Zmarł Zbigniew Paszkiewicz wieloletni radny miasta

stw24.pl2 lipca 2020

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020