W Stalowej Woli

Czy w mieście będziemy wybierać burmistrza, a nie prezydenta?

Czy w mieście będziemy wybierać burmistrza, a nie prezydenta?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Stalowej Woli radni zdecydowali o podniesieniu podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców. Temat ten, który zawsze wzbudza duże emocje, poruszyła podczas konferencji prasowej była posłanka Renata Butryn, szefowa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

– Osobiście uważam, że sprawy idą w złym kierunku, ponieważ inwestycje, które są otwierane w mieście nie generują w przyszłości przychodów, tylko generują koszty. One są fajne, ja nie mam nic przeciwko ani jednej z tych inwestycji. Natomiast gospodarz, który myśli o tym, żeby było w mieście dobrze równoważy. Przyciąga inwestorów, którzy  generują zysk dla miasta i jednocześnie inwestuje w to, co będzie musiał utrzymać później. Jeśli pojawia się stadion, jeśli zakupuje się stacje badawcze, to wiadomo, że trzeba je utrzymywać, serwisować, zatrudniać osoby, czyli wydawać z naszych pieniędzy. Bo prezydent Nadbereżny nie ma swoich pieniędzy, to są nasze pieniądze – oceniała Renata Butryn.
Podkreślała, że uchwalona kolejna podwyżka podatku i zapewne nie ostatnia, może zwiastować przekroczenie progu akceptowalnej wysokości jakichkolwiek podatków. Oznacza to w konsekwencji, że inwestorzy będą uciekać ze Stalowej Woli i przenosić swoje firmy, czy to do sąsiednich gmin, czy np. do Tarnobrzega, a miasto to ma  bardzo dużo terenów inwestycyjnych, puste hale i niższy podatek. Jak zaznaczała była posłanka PO, będzie też rozrastać się szara strefa, czyli budżet miasta w rzeczywistości tylko początkowo będzie zyskiwał, ale z czasem wpływy będą maleć. Zauważa też, że Stalowa Wola, w porównaniu np. do Niska, czy Tarnobrzega w ciągu ostatnich dwóch lat najszybciej się wyludnia. A ponadto też w tym samym okresie nie pojawił się żaden inwestor.
– To oznacza, że miasto będzie się cofać. Może dojść do takiej sytuacji, że wejdzie komisarz, bo przekroczymy poziom zadłużenia, tym bardziej, że rolujemy spłaty kredytów. Tylko żebyśmy to robili z sensem. Jak tak dalej będzie wyglądała sytuacja, nie będzie inwestorów, mało tego, jeśli miasto będzie się wyludniać, to będziemy wybierać nie prezydenta, a burmistrza – prorokowała  Renata Butryn.  Zaznaczała, że mówić to przekazuje też odczucia mieszkańców.
Joanna Piechuta    

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021