Fotorelacje

Czytaj do woli w Stalowej Woli

Czytaj do woli w Stalowej Woli

Jak zachęcić mieszkańców naszego miasta do sięgnięcia po książkę? Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli wpadła na niecodzienny pomysł. Jednego dnia, punktualnie w samo południe, przez kilkadziesiąt minut pracownicy biblioteki wraz z wolontariuszami czytali książki i rozdawali promujące czytelnictwo ulotki oraz zakładki biblioteki.

Literacki flash mob odbył się w pięciu miejscach Stalowej Woli. W galerii Vivo! aktorzy Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy oraz młodzież z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego, harcerze ze stalowowolsko – rozwadowskiego Związku Drużyn Zuchów i Harcerek „Tarnina” czytali klasyczną literaturę polską i zagraniczną, a zuchy z 4. Szczepu Harcerskiego „Feniks” książki Jana Brzechwy. Na rozczytane grupy młodzieży z teatru Jak Się Patrzy i harcerki z „Tarniny” natknąć się mogli klienci hipermarketu Tesco. W parku miejskim przy ławeczce zakochanych aktorzy teatru Blagier i młodzież z LO im. KEN czytali wiersze i powieści o miłości. W Parku 24 literaturę dziecięcą prezentowali aktorzy teatru Wyjście i uczniowie z Gimnazjum nr 5. Przechodzący obok Spółdzielczego Domu Kultury mieli możliwość posłuchać literatury dziecięcej prezentowanej przez uczestników Warsztatów Literackich Wers i młodzież z Gimnazjum nr 5 i PSP nr 7.

– Flash mob trwał około pół godziny. Jesteśmy pełni uznania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję. Mamy nadzieję, że hasło „Czytaj do woli w Stalowej Woli” będzie nie raz pojawiać się w kolejnych czytelniczych performance’ach. Bardzo życzliwie zostaliśmy przyjęci przez mieszkańców. Będzie wspaniale, jeśli akcja przełoży się na zwiększoną ilość przeczytanych książek w naszym mieście. Zamierzamy ją powtarzać – mówi Joanna Rybak inicjatorka literackiego flash moba, kierownik Biblioteki Głównej.

źródło: MBP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020