W Stalowej Woli

Dach już nie będzie przeciekał w szkole

Dach już nie będzie przeciekał w szkole

Trwa remont w Zespole Szkół nr 4 przy ul. Rozwadowskiej w Stalowej Woli. Prace te były konieczne, gdyż dach na części budynku był nieszczelny i przeciekał. Ze względu na wysokie temperatury, wcześniej nie można było przeprowadzić tych robót.
Jak wyjaśnia Lucyna Żminda, dyrektor placówki, remontowane jest pokrycie dachu nad małą salą do ćwiczeń, szatniami uczniów, pokojem nauczycieli wychowania fizycznego oraz magazynkiem sportowy. Dach jest pokryty papą i kilkakrotnie był już doraźnie łatany, jednak na dłuższy czas to rozwiązanie się nie sprawdziło. Z roku na rok , mimo tych drobnych napraw, nadal podczas opadów deszczu przeciekała woda, podobnie było też, gdy na dachu leżał śnieg. Woda przeciekała do sali gimnastycznej, sąsiedniej sali lekcyjnej, a także zaplecza sportowego, które w ubiegłym roku zostało wyremontowane.
Konieczny był zatem generalny remont dachu na tej części szkoły od strony ul. Dąbrowskiego. Nie mogliśmy tych prac zrobić na wakacjach ze względu na wysokie temperatury – mówi Lucyna Żminda. Dodaje, że roboty są prowadzone od strony ulicy, więc poza terenem placu szkolnego, nie przeszkadzają zatem w zajęciach dydaktycznych.
Koszt tej inwestycji, to około 40 tys. zł.
Kolejną inwestycją jaką planuje ta placówka jest zakup klimatyzacji do pracowni komputerowych i pomieszczeń administracyjnych. To ze względu na to, że sale te są od strony nasłonecznionej i jest tam bardzo gorąco, dlatego podczas cieplejszych dni komfort prowadzenia zajęć nie jest najlepszy. A ponadto nagrzane komputery nie najlepiej pracują.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021