W Stalowej Woli

Daktyl i Roksi czekają na właścicieli

Daktyl i Roksi czekają na właścicieli

Zima to ciężki okres dla bezdomnych zwierząt, ale pieski z Psiej przystani w Stalowej Woli radzą sobie całkiem dobrze. Obecnie w przytulisku, które prowadzi Stalowowolskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami,  jest 15 psiaków, m.in. Daktyl, Aza, Roksi, Goldi i Atos.  

– Jest bardzo zimno, ale pieski mają ocieplane budy więc jakoś dajemy radę – mówi Anna Szwed, prezes Stalowowolskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami.
Jak zaznacza cały czas do przytuliska trafiają zguby, albo celowo porzucone zwierzaki. Szczególnie podczas nocy sylwestrowej wiele psiaków uciekało w związku z wystrzałami. Natomiast przed feriami niestety zdarzały się przypadki podrzuceń. A trafiają tu raczej kundelki, są mniejsze i większe, starsze i szczeniaki, rasowe raczej się nie zdarzają.

Przytulisko w głównej mierz utrzymuje się z prywatnych funduszy członków stowarzyszenia oraz z darowizn, cały czas prowadzi różne akcje mające na celu zbieranie środków na rzecz swoich czworonożnych podopiecznych. Obecnie można przekazywać jeden procent swojego podatku. Ponadto cały czas trwa zbiórka karmy i środków czystości (papierowe ręczniki, płyny do mycia, worki na śmieci) oraz plastykowych nakrętek w sklepach sieci PSS Społem.  Można także przykazywać obroże, smycze, legowiska, to wszystko co jest w potrzebne dla psiaków. Ponadto datki można wrzucać do puszki w sklepie rowerowym TIP-TOP przy ul. Okulickiego, tu też są zbierane nakrętki.

Przytulisko istnieje od stycznia 2016 roku, w założeniu powstało by być właśnie przystanią, na której bezpańskie psiaki będą tylko na chwilę i będą adoptowane. Psami opiekuje się około 30 wolontariuszy, a także duża grupa młodzieży. Obecnie w przytulisku jest 15 piesków, które czekają na właścicieli. Zdjęcia czworonogów wraz z opisami są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej psiej przystani oraz na facebooku.

Na zdjęciu: Daktyl, piesek do adopcji
Fot. psiaprzystan.pl

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021