W Stalowej Woli

Dali pieniądze na parking i na tonery

Dali pieniądze na parking i na tonery

70 tys. zł  – taką kwotę przekazało miasto dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Decyzję o wsparciu służb mundurowych podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

20 tys. zł. ma zostać przeznaczane na zakup materiałów niezbędnych do codziennego funkcjonowania komendy, chodzi o materiały biurowe, papier do drukarek, tonery, itp.
Natomiast 50 tys. zł to dofinansowanie do budowy parkingu oraz ciągu komunikacyjnego przy ul. 1 Sierpnia, tuż obok komendy. Przetarg na te prace już został ogłoszony.

Chodzi o działkę leżącą na tyłach budynku między istniejącym już parkingiem a pawilonami przy placu Piłsudskiego. Działka ta jest jest własnością policji. Jak informuje kom. Marta Tabasz – Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w ubiegłym roku z działki będącej w zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wyodrębniono część działki o powierzchni blisko 0,04 ha, która została przekazana na rzecz gminy Stalowa Wola. W zamian za to gmina wyodrębniła właśnie tę działkę o powierzchni ok. 0,05 ha, bezpośrednio graniczącą z placem komendy.
Jak zaznacza Marta Tabasz – Rygiel,dzięki temu będzie możliwe przebudowanie parkingu komendy oraz drogi dojazdowej. Ta inwestycja ułatwi komunikację wewnętrzną na parkingu, zwiększy liczbę miejsc parkingowych, a także poprawi możliwość dojazdu dla służb ratowniczych.

Przewidywany zakres robót obejmuje przebudowę części utwardzonych placów, wydzielenie nowych miejsc parkingowych, wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową. W planach jest też demontaż istniejącego ogrodzenia i wykonanie nowego wraz z bramą umożliwiającą wyjazd z posesji bezpośrednio na ul. 1-go Sierpnia. Przy bramie zostanie wykonana instalacja elektryczna i sygnalizacyjna. Ponadto rozbudowane będzie istniejące oświetlenie zewnętrzne terenu oraz monitoring w rejonie bramy wyjazdowej.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021