W Stalowej Woli

Dali pieniądze na parking i na tonery

Dali pieniądze na parking i na tonery

70 tys. zł  – taką kwotę przekazało miasto dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Decyzję o wsparciu służb mundurowych podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

20 tys. zł. ma zostać przeznaczane na zakup materiałów niezbędnych do codziennego funkcjonowania komendy, chodzi o materiały biurowe, papier do drukarek, tonery, itp.
Natomiast 50 tys. zł to dofinansowanie do budowy parkingu oraz ciągu komunikacyjnego przy ul. 1 Sierpnia, tuż obok komendy. Przetarg na te prace już został ogłoszony.

Chodzi o działkę leżącą na tyłach budynku między istniejącym już parkingiem a pawilonami przy placu Piłsudskiego. Działka ta jest jest własnością policji. Jak informuje kom. Marta Tabasz – Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w ubiegłym roku z działki będącej w zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wyodrębniono część działki o powierzchni blisko 0,04 ha, która została przekazana na rzecz gminy Stalowa Wola. W zamian za to gmina wyodrębniła właśnie tę działkę o powierzchni ok. 0,05 ha, bezpośrednio graniczącą z placem komendy.
Jak zaznacza Marta Tabasz – Rygiel,dzięki temu będzie możliwe przebudowanie parkingu komendy oraz drogi dojazdowej. Ta inwestycja ułatwi komunikację wewnętrzną na parkingu, zwiększy liczbę miejsc parkingowych, a także poprawi możliwość dojazdu dla służb ratowniczych.

Przewidywany zakres robót obejmuje przebudowę części utwardzonych placów, wydzielenie nowych miejsc parkingowych, wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową. W planach jest też demontaż istniejącego ogrodzenia i wykonanie nowego wraz z bramą umożliwiającą wyjazd z posesji bezpośrednio na ul. 1-go Sierpnia. Przy bramie zostanie wykonana instalacja elektryczna i sygnalizacyjna. Ponadto rozbudowane będzie istniejące oświetlenie zewnętrzne terenu oraz monitoring w rejonie bramy wyjazdowej.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja poszukuje wszystkich świadków tragicznego wypadku w Jamnicy

stw24.pl3 sierpnia 2021

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021