W Stalowej Woli

Dary trafią do mieszkańców naszego miasta

Dary trafią do mieszkańców naszego miasta

Już po raz 14. Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W tym roku po raz pierwszy będzie ją wspólnie prowadził ze stalowowolskim stowarzyszeniem Dobro Powraca.

Akcję tą, do której przyłącza się wiele miast w Polsce, zainicjowała dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados. Inicjatywa ta ma na celu zbiórkę darów przed okresem świątecznym dla najbardziej potrzebujących rodzin z dziećmi. Najważniejsze jest to, że wszystko to, co ofiarują darczyńcy, trafia do mieszkańców miasta, w którym prowadzone są zbiórki.

Celem akcji jest pomoc rzeczowa, nie zbieramy pieniędzy ani leków, tylko artykuły spożywcze, środki czystości, zabawki, nową odzież, książki. Pomagamy rodzinom wielodzietnym, niepełnym, które borykają się z problemami finansowymi, mają problemy  w sprawach opiekuńczo-wychowawczych. Zebrane dary zostaną spakowane w paczki i przekazane rodzinom wskazanym przez pracowników socjalnych MOPS-u, ale też wskazanych przez szkoły, przedszkola, czy też inne instytucje. Zapraszamy też do przekazywania nam informacji o takich rodzinach – informuje Ewelina Małek, pełnomocnik sztabu akcji PDPZ.
Jak zaznacza Małgorzata Gotfryd, szef sztabu, tegoroczna akcja ma nieco inną formułę, gdyż włączyło się do niej stowarzyszenie Dobro Powraca, które także pomaga w różny sposób mieszkańcom. – Z roku na rok jest coraz więcej akcji i nie chcieliśmy ich mnożyć. Stąd nasza współpraca. Wszystkie te rzeczy, które zbierzemy trafiają do mieszkańców Stalowej Woli – wyjaśnia.
W tym roku do włączenia się do akcji zostały zaproszone instytucje i placówki  z terenu miasta, kilak już złożyło deklarację uczestnictw, to m.in. Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Zakład Budynków,  Spółdzielczy Dom Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Rejon Dystrybucji Gazu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, rejon energetyczny, Zakład Administracji Budynków. Tam też będą wystawione specjalne kosze na dary oznaczone z plakatami z żółtym słoneczkiem,  od 20 listopada do 9 grudnia. Kosz będzie też przy siedzibie Dobra Powraca w budynku Metalowca na III piętrze.
Ponadto zainteresowane instytucje mogą same zarejestrować sztaby akcji i zbierać dary.

Będą także przeprowadzone zbiórki publiczne 25 i 26 listopada oraz 9 i 10 grudnia (w piątki w godz. 12.00 – 15.00, a w soboty w godz. 10.00 – 13.00), w trzech sklepach PSS Społem: Justyna, Lux i Jubilat. Dary będą też zbierane jednego dnia w ramach ulicznej zbiórki w Spółdzielczym Domu Kultury, prawdopodobnie 20 grudnia.
Paczki dla potrzebujących trafią jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia lub już na początku przyszłego roku. Nie później jednak niż do 31 stycznia.

W ubiegłym roku zostało zebrane 2 257 kg darów, z których zostały zrobione paczki dla 219 rodzin.
Joanna  Piechuta   

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021