Dawid w czołówce turnieju Tenis 10

Dwa medale – złoty i brązowy przywiózł z weekendowych turniejów w Warszawie i Krakowie, Dawid Kiełb, reprezentant Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli.

W sobotę Dawid rywalizował w turnieju, który kończył cykl Legia Tenis 10 Cup na warszawskiej Legii. W zawodach tych wzięło udział 8 najlepszych chłopców z kategorii pomarańczowej chłopców w tym cyklu. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy. Dawid, który był rozstawiony w turnieju z numerem jeden wyszedł ze swojej grupy z drugiego miejsca. Był w najlepszej czwórce turnieju i uległ doświadczonemu Antkowi Chrzanowskiemu z Warszawy. Ostatecznie stalowowolski zawodnik zdobył brązowy medal, zaś w klasyfikacji końcowej cyklu znalazł się na drugim miejscu.

Na drugi dzień zawodnik MKT Stalowa Wola zmotywowany trzecim miejscem na warszawskiej Legii powetował sobie na kortach Krak w Krakowie. Wygrał cały turniej w kategorii pomarańczowej mieszanej. W finale zwyciężył z rewelacyjnie grającą Magdaleną Kurowską z Nowego Sącza 4-0, natomiast w półfinale pokonał Alana Kluska z Krakowa również 4-0. W pojedynkach grupowych Dawid wygrał swoje mecze odpowiednio: z Frankiem Rams 4-0, z Oliwią Iumumba 4-0 oraz Anią Kmiecik 4-0.