W Stalowej Woli

Debiutantka w walce o parlament – Marzena Kardasińska

Debiutantka w walce o parlament – Marzena Kardasińska

Marzena Kardasińska, debiutantka w walce o parlament, bezpartyjna (od zawsze!), w wyborach do Senatu popierana przez Ruch Pawła Kukiza, sympatyzująca z antysytemowym środowiskiem w Stalowej Woli. Jedyna kandydatka do Senatu RP z KWW „KUKIZ’15” na Podkarpaciu, Okręg 54 (powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, niżański, leżajski, miasto Tarnobrzeg na prawach powiatu). Od urodzenia związana ze Stalową Wolą oraz rodzinnie z Podkarpaciem. Z wykształcenia pedagog, muzyk, obecnie zajmuje się działanością związkową.

Brała czynny udział w wielu lokalnych i ogólnopolskich akcjach dotyczących spraw ogólnospołecznych, m.in. dotyczących przywrócenia wieku emerytalnego, zniesienia obowiązku szkolnego 6 latków, sprzeciwu dla prywatyzacji lasów państwowych, referendum ws JOW, sprzeciwu wobec islamizacji kraju. Angażowała się również w sprawę tworzenia wspólnot mieszkaniowych poprzez wyodrębnianie nieruchomości ze spółdzielni mieszkaniowych, co skutkowało wymiernymi finansowymi korzyściami dla obywateli.

Z jakich powodów startuje Pani w wyborach parlamentarnych?

Kocham nasz kraj i skoro pojawiła się szansa, pierwsza od 25 lat, aby dokonać zmian korzystnych dla ogółu Obywateli i dla Polski, zdecydowałam się kandydować w wyborach do Senatu RP. Największy problem trawiący polską rzeczywistość “to pasożytnicza klasa polityczna”. Układ biznesowo-personalny, który funkcjonuje pod szyldem “polskiej demokracji” polega na tym, że owa “polityczna klasa” dysponując potężnymi pieniędzmi, wpływami w mediach i przede wszystkim pod siebie napisaną Konstytucją zawłaszczyła Sejm, Senat i inne urzędy. Pokazuje się społeczeństwu, że Państwo to Oni, partyjna arystokracja, my mamy pełnić rolę parobków i czekać na ich obietnice wyborcze. Od 25 lat słuchamy ich obietnic, a czy chociaż jedna z partii spełniła swoje obietnice? Nie! Daliśmy się sprowadzić do poziomu niewolników, których można kupić obietnicą.
Ja idę do Senatu dla Obywateli i dla Polski… a nie dla partii i nie zawiodę!

Dlaczego z tej partii politycznej?

Ruch Pawła Kukiza nie jest partią polityczną. Jest obywatelską, oddolną inicjatywą. Zamiast wyborczych obietnic, proponowanych przez partie polityczne w formie programu, posiada Strategię Zmiany, której celem jest jest naprawa naszego państwa w każdym aspekcie, aby było przyjazne dla Polaków i opiera się na 3 filarach:
1. Demokracja – przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem.
2. Bogactwo – przywrócenie obywatelom kontroli nad ich pieniędzmi.
3. Bezpieczeństwo – przywrócenie obywatelom bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego.

Czego dokonała Pani dotychczas w swojej działalności politycznej ?

Jako debiutantka w działalności politycznej, osoba bezpartyjna, nie prowadziłam działań stricte politycznych. Brałam natomiast czynny udział w wielu lokalnych i ogólnopolskich akcjach dotyczących spraw ogólnospołecznych, m.in. przywrócenia wieku emerytalnego, zniesienia obowiązku szkolnego 6 latków, sprzeciwu dla prywatyzacji lasów państwowych, referendum ws JOW, sprzeciwu wobec islamizacji kraju. Angażowałam się również w sprawę tworzenia wspólnot mieszkaniowych poprzez wyodrębnianie nieruchomości ze spółdzieilni mieszkaniowych, co skutkowało wymiernymi finansowymi korzyściami dla obywateli.

Co Pan/Pani uważa za swój największy sukces na niwie politycznej?

Tak jak napisałam wcześniej, dotychczas nie prowadziłam działaności polotycznej.

Czym chce Pani przekonać wyborców do swojej osoby?

Moja praca zawodowa zawsze była i jest związana z ludźmi i dla ludzi, tych młodszych w placówkach oświatowych, i tych starszych w działaności związkowej. Jako pedagog największe osiągnięcia uzyskałam w pracy z uczniem zdolnym, o czym świadczą liczni laureaci konkursów wokalnych na szczeblu ogólnopolskism i międzynarodowym. W pracy związkowej na co dzień spotykam się z ludźmi i ich problemami, z których większość udaje się pozytywnie rozwiązać.
Moje motto:
“Ja nie idę po mandat, idę po państwo dla Obywateli i wyrwanie Polski z łap partyjnych klanów, bo bez tego nie ma szans na poprawę bytu ekonomicznego Obywateli. Te partyjne klany, tworzące układ zamknięty, żyją z niemiłosiernego łupienia nas Obywateli.
Przysięgam, nigdy was nie zdradzę. Przysięgam, nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić. Nie ma takiej opcji.”
(Paweł Kukiz)

O co będzie Pani zabiegać w parlamencie dla naszego regionu?

Senat może dużo, jeśli chodzi o tworzenie perspektyw dla Obywateli, Podkarpacia i Polski. Na sercu najbardziej leży mi dobro młodego pokolenia, które po zdobyciu wykształcenia, często opuszcza rodzinne miejscowości, Ojczyznę, nie znajdując tu perspektyw do życia. A przecież to u siebie wszyscy powinni znajdować pracę, otwierać działalność gospodarczą, zakładać swoje rodziny i nie martwić się o przyszłość. Będąc senatorem zrobię wszystko, aby Polacy nie musieli pakować walizek i wyjeżdżać za chlebem.
Chciałabym, aby ludzie z dumą i radością mówili, że są mieszkańcami Podkarpacia i Polski. Aby w Ojczyźnie mogli godnie żyć i w pełni wykorzystywać swój potencjał. Jesteśmy przecież jednym z najwspanialszych narodów, najbardziej pracowitych i sumiennych!

Czym w pierwszej kolejności powinien zająć się nowy rząd?

Zanim uda się przejść do naprawy podstawowych problemów Polaków, takich jak służba zdrowia, edukacja, czy gospodarka, trzeba naprawić fundamenty państwa. Dlatego w Strategii Zmiany zapisanych jest szereg postulatów o charakterze konstytucyjnym. Chodzi o zmianę ordynacji wyborczej na większościową, wprowadzenie ustroju prezydenckiego i bezprogowego referendum, jako mechanizmu demokracji bezpośredniej przywracającego władzę narodowi.

Rozmawiała Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021