W Stalowej Woli

Defibrylator już jest przy hali targowej

Defibrylator już jest przy hali targowej

Pierwszy publiczny defibrylator został już zainstalowany przy Hali Targowej w Stalowej Woli. Na ten pomysł wpadli członkowie Stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Twórczych działającego w mieście. Przy pomocy tego urządzenia, można uratować komuś życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca.

IMG_2792

IMG_2793

IMG_2801

Defibrylator wraz z instrukcją obsługi został zainstalowany na zewnętrznej ścianie hali targowej tuż obok witryny cukierni.
– Obiecaliśmy, że w Stalowej Woli do końca czerwca będzie pierwszy publiczny defibrylator i jest już zainstalowany. Kolejna dobra wiadomość – udało nam się pozyskać środki na drugi dzięki wsparciu miasta i powiatu stalowowolskiego – mówi Philipp Zalewski z GIT. Drugi defibrylator najprawdopodobniej będzie już jesienią i zostanie zainstalowany w okolicach Centrum 4, choć to nie jest jeszcze ostateczna decyzja.

IMG_2801 IMG_2798

Jak zaznacza Michał Pyka z firmy instalującej defibrylator, urządzenie jest w specjalnej kapsule, która zabezpiecza go przed warunkami atmosferycznymi. Jest odporny tak na wysokie, jak i niskie temperatury, a także na uderzenia, może też pracować na mokrej nawierzchni. Nie wymaga serwisu przez 8 lat. Co dwie godziny robi autotest i sprawdza czy wszystkie podzespoły działają. W przypadku otworzenia kapsuły włącza się alarm dźwiękowy. Ma to służyć temu, by osoba, która chce udzielić pomocy nie pozostała sama, by pomogły jej inni. W przypadku nagłej akcji zatrzymania serca liczy się każda sekunda, szybkie użycie defibrylatora może uratować komuś życie.
Philipp Zalewski podkreśla, że stowarzyszenie będzie się skupiać na tym, by w pierwszej kolejności przybliżyć ten sprzęt osobom pracującym na hali targowej i w okolicy, by nie bały się go użyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto dodać, że obsługa jest bardzo prosta, urządzenie krok po kroku mówi co należy zrobić.

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021