sport

Derby Podkarpacia są nasze !!! Awans też ???

Derby Podkarpacia są nasze !!! Awans też ???

Stal Stalowa Wola pokonała Stal Mielec 2:0 w meczu 31 kolejki 2 ligii.

To bardzo ciekawe spotkanie zgromadziło na stadionie w Mielcu blisko 2000 widzów z czego ok 200 osobową delegację kibiców ze Stalowej Woli.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:00 przy sztucznym świetle.

Początek meczu przebiegał spokojnie, zespoły badały się nawzajem. W 10 min. Nasi piłkarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu strzał głową Tomasza Płonki obronił Libera jednak wobec dobitki najlepszego strzelca 2 ligi Łukasza Sekulskiego bramkarz gospodarzy był już bez szans. Od tego momentu inicjatywę powoli zaczęli przejmować piłkarze z Mielca.

W 13 min groźnie na bramkę Stalówki uderzał Cholewiak jednak skutecznie piłkę nad bramką przeniósł Tomasz Wietecha. W 18 min gospodarze po rzucie rożnym trafiają w słupek. 31 min i znów groźnie na bramkę popularnego ,,Balona’’ uderza Nowak jednak piłka minimalnie mija słupek bramki. Chwilę później bliski zdobycia wyrównującej bramki był były piłkarz naszego zespołu Krystian Getinger ale i tym razem piłka minęła słupek naszej bramki. Po zmianie stron gra się nieco uspokoiła i wyrównała. W 49 min Świętnie interweniował Wietech po strzale z ostrego kąta Cholewicka. Kiedy to znów lekką optyczną przewagę osiągali gospodarze nadeszła 66 min a w niej z bliskiej odległości bramkę dla Stalówki strzelił Tomasz Płonka. Radości na sektorze zajmowanym przez kibiców ze Stalowej Woli nie było końca. Od tego momentu podopieczni Jaromira Wieprzęcia zaczęli mądrze bronić bardzo korzystnego wyniku. Gospodarze mimo posiadania inicjatywy byli bezradni nie będąc w stanie stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 80 min nie dużo brakło a drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył by Łukasz Sekulski, jednak piłka po jego strzale z dystansu minimalnie minęła okienko bramki strzeżonej przez Libere.
Dwie minuty później w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się nasz stoper Michał Czarny, po dokładnej centrze znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy jednak jego strzał głową okazał się niecelny. Na pocieszenie mieleckiej Stali w 90 min bramkę kontaktową mógł zdobyć Duda jednak nie potrafił trafić w światło bramki z 7 metrów.

Dzięki temu zwycięstwu Stal Stalowa Wola nadal pozostaje w grze o awans do 1 ligi zajmując w tym momencie 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów i jednocześnie tracąc zaledwie 3 oczka do trzeciego miejsca które gwarantuje bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Za to zwycięstwo należą się naszym piłkarzom oraz sztabowi trenerskiemu wielkie brawa. Jednocześnie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na najbliższym mecz Stalówki który odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie Mosir w Stalowej Woli. Stal podejmować w tym meczu będzie Legionovie Legionowo.

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021