W Stalowej Woli

Diamentowe i złote jubileusze

Diamentowe i złote jubileusze

W obiekcie Biblioteki Międzyuczelnianej władze miasta podjęły grupę mieszkańców uhonorowanych medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Pary świętowały diamentowe i złote gody, czyli jubileusze 60 i 50 lat wspólnego życia.

Po odbiór nadanych przez Prezydenta RP odznaczeń znalazło się pięć małżeństw, mających za sobą co najmniej 60-letnie pożycie, co określane jest jako brylantowe gody. Są nimi państwo: Irena i Walerian Bieniasowie, Honorata i Tadeusz Czeluśniakowie, Stanisława i Jan Kamińscy, Maria i Zygmunt Magoniowie oraz Pelagia i Jan Mrozowscy. Wspólnie z nimi złote gody obchodzili: Janina i Stanisław Aniołowie, Janina i Jan Baranowie, Zofia i Bronisław Choroszy, Maria i Franciszek Decowie, Zofia i Jan Dudkowie, Jadwiga i Władysław Haczykowie, Maria i Mieczysław Januszkowie, Pelagia i Jan Mrozowscy, Halina i Jan Paterkowie, Anna i Janusz Piechnikowie, Leokadia i Czesław Pyciowie, Halina i Tadeusz Ruszkiewiczowie, Krystyna i Stanisław Sądejowie oraz Józefa i Stanisław Skrzyńscy.

– Państwa przykład pokazuje młodym ludziom, którzy mają pewne problemy w swoich związkach małżeńskich, że można iść przez życie wspólnie, trzymając się, tak jak się dzisiaj państwo trzymaliście pięknie za ręce w kościele. Dziękujemy za ten piękny, wspaniały wzór. Za wszystko serdecznie dziękujemy, życząc, aby każdy kolejnych dzień i rok małżeństwa był wspaniałym jubileuszem – gratulował jubilatom prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Oprócz medali, życzeń i gratulacji jubilaci otrzymali od prezydenta miasta, przewodniczącego RM i kierownika USC, ale też symboliczne upominki. Dopełnieniem imprezy był mini-koncert muzyki klasycznej oraz poczęstunek, podczas którego była okazja do dzielenia się swoimi wspomnieniami o tajemnicach długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021