W Stalowej Woli

Diamentowe i złote jubileusze

Diamentowe i złote jubileusze

W obiekcie Biblioteki Międzyuczelnianej władze miasta podjęły grupę mieszkańców uhonorowanych medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Pary świętowały diamentowe i złote gody, czyli jubileusze 60 i 50 lat wspólnego życia.

Po odbiór nadanych przez Prezydenta RP odznaczeń znalazło się pięć małżeństw, mających za sobą co najmniej 60-letnie pożycie, co określane jest jako brylantowe gody. Są nimi państwo: Irena i Walerian Bieniasowie, Honorata i Tadeusz Czeluśniakowie, Stanisława i Jan Kamińscy, Maria i Zygmunt Magoniowie oraz Pelagia i Jan Mrozowscy. Wspólnie z nimi złote gody obchodzili: Janina i Stanisław Aniołowie, Janina i Jan Baranowie, Zofia i Bronisław Choroszy, Maria i Franciszek Decowie, Zofia i Jan Dudkowie, Jadwiga i Władysław Haczykowie, Maria i Mieczysław Januszkowie, Pelagia i Jan Mrozowscy, Halina i Jan Paterkowie, Anna i Janusz Piechnikowie, Leokadia i Czesław Pyciowie, Halina i Tadeusz Ruszkiewiczowie, Krystyna i Stanisław Sądejowie oraz Józefa i Stanisław Skrzyńscy.

– Państwa przykład pokazuje młodym ludziom, którzy mają pewne problemy w swoich związkach małżeńskich, że można iść przez życie wspólnie, trzymając się, tak jak się dzisiaj państwo trzymaliście pięknie za ręce w kościele. Dziękujemy za ten piękny, wspaniały wzór. Za wszystko serdecznie dziękujemy, życząc, aby każdy kolejnych dzień i rok małżeństwa był wspaniałym jubileuszem – gratulował jubilatom prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Oprócz medali, życzeń i gratulacji jubilaci otrzymali od prezydenta miasta, przewodniczącego RM i kierownika USC, ale też symboliczne upominki. Dopełnieniem imprezy był mini-koncert muzyki klasycznej oraz poczęstunek, podczas którego była okazja do dzielenia się swoimi wspomnieniami o tajemnicach długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021