Kronika Policyjna

Dilerka ze Stalowej Woli wpadła w Rzeszowie

Dilerka ze Stalowej Woli wpadła w Rzeszowie

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi odpowie mieszkanka Stalowej Woli zatrzymana przez rzeszowskich policjantów. Podczas przeszukania w wynajmowanym przez nią mieszkaniu policjanci znaleźli kilkaset gramów narkotyków oraz wagi do ich porcjowania. Wśród zabezpieczonych substancji były m.in. marihuana, mefedron i amfetamina. W sprawie prokurator wszczął śledztwo.

Zatrzymanie było wynikiem działań policjantów, zmierzających do ujawniania osób mogących posiadać lub handlować niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi. Informacje o kobiecie mogącej posiadać i sprzedawać narkotyki uzyskali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Posiadane narkotyki miała przechowywać w mieszkaniu w Rzeszowie.

Ponieważ zachodziła obawa, że podejrzewana ukryje lub zniszczy narkotyki, na miejsce pojechali policjanci. Po krótkiej obserwacji bloku zauważyli podjeżdżający samochód, z którego wysiadła kobieta odpowiadająca rysopisowi podejrzewanej. Funkcjonariusze zatrzymali ją. To 40-letnia mieszkanka Stalowej Woli.

narkotyki1

Kobieta nie przyznała się do posiadania niedozwolonych substancji, w związku z tym policjanci przeszukali wynajmowane przez nią mieszkanie. Znaleźli w nim znaczne ilości suszu roślinnego, biały proszek i kryształy. W mieszkaniu były również trzy wagi elektroniczne. W jej samochodzie funkcjonariusze znaleźli jeszcze 12 tabletek.

40-latkę oraz zabezpieczone substancje przewieźli do komendy. Wstępne badania przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że zabezpieczone substancje to: marihuana w ilości ponad 206 gramów, 112 gramów mefedronu i 3 gramy amfetaminy. Łącznie to ponad 322 gramów narkotyków. Badanie tabletek wykazało, że może to być ekstazy.

Zatrzymana przyznała się do posiadania narkotyków i wyjaśniła okoliczności oraz cel ich posiadania. Kupowała je od nieznanego mężczyzny, a następnie sprzedawała innym osobom. Na podstawie zebranego materiału prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa przedstawił jej zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania ich dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący w sprawie śledztwo prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

źródło: KWP Rzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021