Kronika Policyjna

Dilerka ze Stalowej Woli wpadła w Rzeszowie

Dilerka ze Stalowej Woli wpadła w Rzeszowie

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi odpowie mieszkanka Stalowej Woli zatrzymana przez rzeszowskich policjantów. Podczas przeszukania w wynajmowanym przez nią mieszkaniu policjanci znaleźli kilkaset gramów narkotyków oraz wagi do ich porcjowania. Wśród zabezpieczonych substancji były m.in. marihuana, mefedron i amfetamina. W sprawie prokurator wszczął śledztwo.

Zatrzymanie było wynikiem działań policjantów, zmierzających do ujawniania osób mogących posiadać lub handlować niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi. Informacje o kobiecie mogącej posiadać i sprzedawać narkotyki uzyskali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Posiadane narkotyki miała przechowywać w mieszkaniu w Rzeszowie.

Ponieważ zachodziła obawa, że podejrzewana ukryje lub zniszczy narkotyki, na miejsce pojechali policjanci. Po krótkiej obserwacji bloku zauważyli podjeżdżający samochód, z którego wysiadła kobieta odpowiadająca rysopisowi podejrzewanej. Funkcjonariusze zatrzymali ją. To 40-letnia mieszkanka Stalowej Woli.

narkotyki1

Kobieta nie przyznała się do posiadania niedozwolonych substancji, w związku z tym policjanci przeszukali wynajmowane przez nią mieszkanie. Znaleźli w nim znaczne ilości suszu roślinnego, biały proszek i kryształy. W mieszkaniu były również trzy wagi elektroniczne. W jej samochodzie funkcjonariusze znaleźli jeszcze 12 tabletek.

40-latkę oraz zabezpieczone substancje przewieźli do komendy. Wstępne badania przeprowadzone przez policjantów potwierdziły, że zabezpieczone substancje to: marihuana w ilości ponad 206 gramów, 112 gramów mefedronu i 3 gramy amfetaminy. Łącznie to ponad 322 gramów narkotyków. Badanie tabletek wykazało, że może to być ekstazy.

Zatrzymana przyznała się do posiadania narkotyków i wyjaśniła okoliczności oraz cel ich posiadania. Kupowała je od nieznanego mężczyzny, a następnie sprzedawała innym osobom. Na podstawie zebranego materiału prokurator z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa przedstawił jej zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania ich dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący w sprawie śledztwo prokurator zastosował wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

źródło: KWP Rzeszów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021

19-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i jazdę pod wpływem

stw24.pl19 marca 2021

Akcja policyjna “Na Drodze -Patrz i Słuchaj”

stw24.pl19 marca 2021

Śmiertelny wypadek w Lipie

stw24.pl18 marca 2021