W Stalowej Woli

Dlaczego urząd wyciął drzewa?

Dlaczego urząd wyciął drzewa?

Kilka tygodni temu został uporządkowany teren na jednym z podwórek przy ul. Skoczyńskiego w Stalowej Woli, z którym sąsiaduje także budynek należący do Urzędu Miasta. Właściciel części podwórka twierdzi, że kilka krzewów, które rosły przy murze zostały bezprawnie wycięte, a ponadto został okaleczony orzech rosnący na jego placu.

Mężczyzna mówi, że został wycięty również orzech, dający piękne duże owoce. Ten okaz sam posadził 15 lat temu na działce gminnej. – Został też zdewastowany modrzew rosnący przy budynku miejskim – mówi mężczyzna. Zastanawia się  dlaczego ten orzech został wycięty, i dlaczego ktoś tak okaleczył tego modrzewia.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sprawy w Urzędzie Miasta.
Jak tłumaczy nam Danuta Bednarz, kierownik Referatu Administracyjno – Gospodarczego, jako administrator nieruchomości położonej przy ul. Skoczyńskiego, była zobowiązana uporządkować teren wokół budynku w związku z zapewnieniem koniecznego przejścia ewakuacyjnego wyznaczonego w planie ewakuacyjnym dla tego obiektu.
W trakcie prowadzonych prac na działce gminnej wycięty został kolidujący z przejściem orzech o obwodzie pnia 10 cm, na usunięcie którego nie jest wymagane zezwolenie oraz przycięte zostały gałęzie orzecha rosnącego na sąsiedniej działce, a wchodzące w przejście ewakuacyjne i równocześnie na teren gminy.

Wyjaśnia, że nie było widocznej granicy pomiędzy nieruchomością gminną, a prywatną.  Dlatego też, przy wykonywaniu podcięcia gałęzi orzecha rosnącego na sąsiedniej działce, mogło dojść do nieznacznego przekroczenia miejsca przycięcia przedmiotowych gałęzi w stosunku do przebiegu granicy nieruchomości. Niemniej jednak, zakres dokonanego przycięcia gałęzi orzecha był niezbędny do udrożnienia przejścia ewakuacyjnego wymaganego przepisami.
Kobieta mówi, że za zaistniałą sytuację właściciel orzecha został przeproszony oraz zaproponowano mu nowe nasadzenie.
Informuje również, że w ramach oczyszczenia wspomnianego przejścia ewakuacyjnego podcięta została korona modrzewia, rosnącego na działce gminnej  w odległości około 1,5 metra od ściany budynku miejskiego. Podcięte gałęzie wrastały w elewację budynku powodując jej uszkodzenie.
Danuta Bednarz zaznacza, że wszystkie te działania, podjęte były z zamiarem uporządkowania terenu, udrożnienia drogi ewakuacyjnej i zapewnienia bezpiecznej ewakuacji ludzi pracujących w budynku użyteczności publicznej.

img_3108 img_3119 img_3116 img_3114 img_3110
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021