Fotorelacje

Dni Miasta-podobało się Wam?

Dni Miasta-podobało się Wam?

MIAŁA BYĆ NOWA JAKOŚĆ, WYSZŁO JAKOŚ

Minęły kolejne „Dni Stalowej Woli”. Jak zwykle, co roku, jednym się podobało, innym nie. Nie było pozytywnych zaskoczeń Wielkich wpadek raczej też, chociaż kilka większych mankamentów dałoby się wytknąć. Wszystko szłoby swoim od lat przeciętnym stylem gdyby nie zapowiedź, że od tego roku będzie inaczej.

WYCZERPANA FORMUŁA

Od lat mówi się, że formuła dni Stalowej Woli musi się zmienić. Kiedyś atrakcyjny program zmienił się z latami w sztampę. A więc zawsze jakaś gwiazda wieczorem, wcześniej kabaret, a jeszcze wcześniej występy miejscowych zespołów i grup artystycznych, oglądanych głównie przez rodziny i znajomych. Jako dodatek wesołe miasteczko. W efekcie cała ta seria imprez zmieniała się w imprezę dla przyjezdnych z pobliskich miejscowości. Przyjeżdżało też sporo osób z Tarnobrzegu i Sandomierza. „Dni Stalowej Woli” powinny być jak najbardziej otwarte dla gości z innych miast. Mogłaby to być dobra okazja do promocji miasta. Wydaje się jednak, że ta okazja jest co roku tracona. Co najwyżej „koncertowa młodzież” z innych miast zazdrościła Stalowej Woli gwiazd na koncertach. To również się zmieniło, bo na przykład w Tarnobrzegu formuła dni tego miasta stała się bliźniaczo podobna do Stalowej Woli i od paru lat również zapraszają gwiazdy. Chyba definitywnie minęły lata kiedy „Dni Stalowej Woli” były wydarzeniem na skalę regionu. Dzisiaj są jedną z wielu imprez, która głównie cieszy przyjezdną młodzież. Formuła dni miasta rzeczywiście się wyczerpała i pora na jej zmianę, bo tego wymagają nie tylko gusty mieszkańców Stalowej Woli, ale także pozycja miasto, jako lidera w regionie.

ODPUSTOWY PATRIOTYZM

Z nastaniem władz PiS-u dowartościowano patriotyczny wymiar majowych świąt, wpisanych w „Dni Stalowej Woli”. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja przeniesiono do Rozwadowa i nadano im bogatą oprawę. Na początku było to nowatorskie i ciekawe. Jednak potrzebny tu jest świeży pomysł, bo to, co staje się już prawie rytuałem przypomina nieudolną próbę naśladowania amerykańskich parad 4 lipca, a jeszcze bardziej przypomina odpust, gdzie pełno tandety i przysłowiowego grochu z kapustą. Gdzieś w tym znika sens i wymowa tego święta. Nic zatem dziwnego, że publiczności mniej niż defilujących. Poza tym chwali się władzom miasta, że chcą ożywić Rozwadów, ale robienie tam głównych obchodów „Trzeciego Maja”, to jakby chowanie ich gdzieś z boku.

PO CO AGENCJA ZA TAAAKIE PIENIĄDZE

Jak już powiedziano na początku, od tego roku miało być inaczej. Miasto wynajęło wyspecjalizowaną agencję, która miała stworzyć nową formułę „Dni Stalowej Woli”. Ponoć agencja wzięła za to około trzysta tysięcy  złotych. Ciekawe ile z tej kwoty kosztowała organizacja imprez, a ile agencja wzięła jako swoje wynagrodzenie. Naszym zdaniem wynagrodzenie agencji się nie należy, bo niczego nowego i ciekawego nie zaproponowano. Z gwiazdami było gorzej niż rok temu choć był nigdy dotąd nie widziany w Stalowej Woli incydent, że jakiegoś artystę obrzucono jajkami. Trudno za ciekawą nowość uznać gę w piłkę nożną zespołu – gwiazdy z władzami miasta. Wypada jak najszybciej zapomnieć, że była to kompromitacja tych drugich. Tak więc były to źle wydane pieniądze. Na przyszłość może lepiej zrobić burzę mózgów w lokalnych środowiskach. Na pewno nie brak w Stalowej Woli osób inteligentnych i z ciekawymi pomysłami. Ważne jest jeszcze, że mogą to zrobić za dużo mniejsze pieniądze niż jakaś agencja.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020