W Stalowej Woli

Do końca roku będzie nowy OIOM

Do końca roku będzie nowy OIOM

Do końca roku oddział anestezjologii i intensywnej terapii w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli ma się przeprowadzić do nowych pomieszczeń. Placówka ogłosiła przetarg na roboty budowlano – wykończeniowe. Docelowo w oddziale ma być 10 stanowisk.

Termin składania ofert został wyznaczony na 8 kwietnia, jednakże z uwagi na wiele zapytań od oferentów, być może zostanie przedłużony do połowy kwietnia. Koszt tej inwestycji to około 6 mln zł. Prace remontowe mają kosztować około 3 mln zł, pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu powiat. Natomiast pozostała kwota to koszt zakupu nowego sprzętu. Szpital w tym zakresie wesprze miasto. W zamian za to powiat przekaże gminie budynek przy ul Hutniczej, gdzie obecnie mieści się muzeum COP-u (dawne warsztaty szkolne). Ta nieruchomość jest tyle warta.
Oddział intensywnej terapii zostanie przeniesiony na I piętro do nowego pawilonu diagnostyczno – zabiegowego. Mieści się tam diagnostyka obrazowa, która zajmuje około 470 mkw., a pozostała część około 1 tys. mkw. jest obecnie wolna. Nowy oddział zajmie całą tę powierzchnię i tym samym piętro będzie zagospodarowane.
Konieczne jest dostosowanie tej części, która jest obecne w stanie surowym zamkniętym.
Będą wykonywane prace wykończeniowe, czyli m.in. ścianki działowe, instalacje elektryczne, wodno – kanalizacyjne. W dalszej kolejności zostaną zakupione i zainstalowane nowe meble, a także przeniesiony sprzęt z obecnego oddziału, co będzie dużym przedsięwzięciem. Kolejnym etapem będzie zakup nowego sprzętu.  Docelowo ma powstać 10 stanowisk do intensywnej terapii.

Natomiast w miejscu, w którym obecnie mieści się OIOM, będzie przeprowadzony remont, dzięki temu sale udarowe zostaną powiększone. Będą dwie, w których będzie 9 stanowisk, a obecnie jest 5. Poprawi to znacznie komfort pracy, gdyż obecnie jest tam ciasno.
Joanna Piechuta 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021