W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zjechali spawalnicy

Do Stalowej Woli zjechali spawalnicy

Już po raz drugi w Stalowej Woli zostało zorganizowane Podkarpackie Seminarium Spawalnicze. Przedsięwzięcie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób z tej branży, a także środowisk naukowych.

Seminarium organizuje Inkubator Technologiczny wspólnie z Politechniką Rzeszowską i firmą Linde Gaz Polska.
–  W ubiegłym roku było około 180 uczestników, a w tym roku zapisało się ponad  250. Przyjechały firmy z branży spawalniczej od Małopolski, po Podkarpacie, a także z województwa świętokrzyskiego. Trzeba zaznaczyć, że jest to branża, która bardzo się rozwija. Są nowe trendy możliwości, żeby być konkurencyjnym, trzeba wchodzić w innowacyjne metody, zarówno w nowe materiały, jak i nowe technologie – mówi Cezary Kubicki, prezes inkubatora.
Takie seminaria odbywają się w sześciu miastach w Polsce. A Stalowa Wola ma potencjał do organizowania takiego zjazdu. Swój oddział ma tutaj Politechnika Rzeszowska, znajduje się tu także Inkubator Technologiczny. Obie te placówki wspólnie działają także dla tej branży.

Inkubator ma na swoim wyposażeniu sprzęt, który może posłużyć firmom z branży spawalniczej, zarówno do wykonywania prac tradycyjnymi metodami, jak też innowacyjnymi –  urządzenia do spawania wiązką, a także  spawania i napawania laserem,  jak również całe zaplecze badawcze. Może wykonywać wszelkie badania potwierdzające zgodność technologii spawania.
– Myślę, że to zadecydowało o tym sukcesie, że firmy chcą tu przyjeżdżać i wymieniać się informacjami – stwierdza prezes.

Seminarium składało się z dwóch części: teoretycznej, na której były wykłady, min. na temat spawania pod wodą, czy możliwości wykorzystania gazów technicznych w procesie cięcia plazmowego, i praktycznej na hali inkubatora. Tu odbywały się m. in. mini targi, wystawiały się firmy branżowe, prezentowały nowości na rynku. Był także konkurs na najlepszego spawacza.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021