Bez kategorii

Doczekaliśmy się !!!

Zawodnicy Stali Stalowa Wola w dotychczasowych 5 spotkaniach rozgrywanych na wyjazdach zdołali zdobyć jedynie 2 punkty. Mało tego ostatni wyjazdowy pojedynek zielono-czarni przegrali aż 1:5 z GKS Bełchatów. Dlatego z pewnymi obawami można było patrzeć na to, co miało się dziać w Wejherowie, gdzie nasi piłkarze rozgrywali mecz 11 kolejki, tym bardziej że mieli do przejechania blisko 650 km.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Wejherowie zaczął padać deszcz, który stawał się coraz mocniejszy z każdą minutą. Takie warunki do gry oznaczały, że raczej nie zobaczymy gry zbyt technicznej i atrakcyjnej dla oka. Początkowe minuty spotkania to spokojne ataki zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Ataki te jednak nie przynosiły prawdziwego zagrożenia. Pierwszy raz golem zapachniało w 13 minucie, kiedy to po kolejnym z rzędu rzucie rożnym, do piłki najwyżej wyskoczył Nadolski, jednak jego kąśliwe uderzenie świetnie wyłapał Koncki. Dwie minuty później podopieczni trenera Wójcika przeprowadzili najważniejszą akcję tego spotkania. Po kilku szybkich podaniach zielono-czarnych, piłka trafiła w końcu do Gębalskiego, który bardzo silnie uderzył po ziemi. Piłka po jego strzale wpadła w lewy róg bramki gości i Stal dość nieoczekiwanie objęła jednobramkowe prowadzenie. Po zdobyciu bramki stalowcy poczuli się pewniej i to oni zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Gospodarze swojej szansy szukali w długich podaniach, z którymi na szczęście świetnie radzili sobie defensorzy zielono-czarnych. W naszym zespole wyróżniającym się zawodnikiem był Dziubiński, który kilkukrotnie popisał się efektownym rajdem. Niestety efektowny nie oznaczał efektywny i nasi zawodnicy nie byli już w stanie groźniej zagrozić bramce gospodarzy w pierwszych 45 minutach. Groźnie zaatakowali za to piłkarze Gryfa, za sprawą Czerwińskiego, który na plac gry został wprowadzony niespełna 60 sekund wcześniej. Zawodnik gospodarzy został obsłużony idealnym podaniem jednak fatalnie spudłował marnując tym samym najlepszą sytuację do zdobycia bramki dla graczy z Wejherowa.

Druga połowa należała już zdecydowanie do gospodarzy. Zespół ze Stalowej Woli skupił się zdecydowanie na tym, by prowadzenia nie stracić niż je podwyższyć. Gryf grał agresywnie pressingiem już na naszej połowie co skutkowało częstymi przejęciami piłki, jednak w ataku zdecydowanie brakowało dokładności w końcowych fazach akcji. W 74 minucie gospodarze przeprowadzili świetną akcję, która powinna zakończyć się zdobyciem bramki. Dośrodkowanie z prawej strony Chwastka przedłużył Marczak, kierując piłkę wprost w kierunku bramki Stali, jednak niesamowitą interwencją popisał się Koncki, ratując nasz zespół przed utratą bramki. Była to najlepsza i najgroźniejsza sytuacja w tej części spotkania. Gospodarze w drugich 45 minutach przeprowadzali atak za atakiem, jednak wszystkie te akcje kończyły się niecelnymi uderzeniami, niedokładnymi podaniami lub po prostu dobrymi interwencjami naszych defensorów. Po ostatnim gwizdku sędziego nasi zawodnicy nie ukrywali radości po zdobyciu pierwszych 3 punktów w wyjazdowym pojedynku. Pozostaję mieć teraz tylko nadzieje, że na kolejne zwycięstwo na obcym terenie nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Stal po tym zwycięstwie awansowała na 9 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie zielono-czarni rozegrają na własnym boisku, 8 października o godzinie 15, a ich przeciwnikiem będzie zespół Kotwicy Kołobrzeg.

Gryf Wejherowo 0-1 Stal Stalowa Wola
Adrian Gębalski 15

Stal: 12. Bartosz Koncki – 7. Konrad Korczyński, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik – 23. Adrian Dziubiński, 13. Przemysław Stelmach, 22. Bartłomiej Wasiluk (89, 20. Bruno Żołądź), 10. Kamil Bętkowski (72, 11. Michał Dobkowski), 14. Mohamed Essam (90, 18. Kacper Siudak) – 9. Adrian Gębalski (85, 5. Kacper Piechniak)