W Stalowej Woli

Dołóż się do muralu Lucjana Treli

Dołóż się do muralu Lucjana Treli

Poprzez portal crowdfundingowy zbierane są fundusze na stworzenie muralu zmarłego niedawno pięściarza Lucjana Treli.

– Chcemy aby pamięć o jego wyczynach sportowych przetrwała na dłużej! Aby każde z młodych pokoleń przechodziło przed ścianą z namalowaną podobizną p. Lucjana i pytało rodziców, kim on był! A oni z dumą odpowiadali im historię naszego pięściarza! – czytamy na stronie zbiórki (pisownia oryginalna).

Autorzy projektu, Zet Event Show, wybrali już miejsce na namalowanie podobizny pięściarza:

– Jeśli wszystko dobrze pójdzie mural powstanie dosłownie kilkadziesiąt metrów od bloku w którym mieszkał Pan Lucjan! Przy głównej ulicy, po której codziennie chodził razem z setkami innych mieszkańców! Wspólnie zamalujemy brzydką i pomazaną ścianę na biały kolor, chwycimy za pędzle i wałki i razem stworzymy dzieło z którego będzie dumna cała Stalowa Wola a może i cały kraj! – czytamy dalej (pisownia oryginalna).

Zet Event Show jest znane z tworzenia murali na rewitalizowanym os. Fabrycznym.

Zbiórka trwa do 31 marca. Potrzebnych jest 1200 zł. Wpłat można dokonywać poprzez portal: https://wspieram.to/lucjantrela?fbclid=IwAR05EafQ8SJYSeKolFdPSrSgLTdbI1-j-qgmuRNMP78-KhpdnuEUin2yPo8.

Metoda crowdfundingowa zyskuje coraz większą popularność przy zdobywaniu funduszy na różnego rodzaju autorskie projekty. Przedsięwzięcie jest finansowane przez dużą liczbę drobnych wpłat dokonywanych przez zwykłych obywateli zainteresowanych projektem. To rodzaj gromadzenia i alokacji kapitału przekazywanego na rzecz rozwoju określonego przedsięwzięcia w zamian za określone świadczenie zwrotne, który angażuje szerokie grono dawców kapitału, charakteryzuje się wykorzystaniem technologii teleinformatycznych oraz niższą barierą wejścia i lepszymi warunkami transakcyjnymi, niż ogólnodostępne na rynku. Najbardziej znane polskie platformy crowdfundingowe to: PolakPotrafi.pl, Wspieram.to Wspieramkuture.pl czy Zrzutka.pl.

W Polsce działa Polskie Towarzystwo Crowdfundingu, które promuje określenie „finansowanie społecznościowe” jako polską nazwę dla zjawiska crowdfundingu, oraz którego celem jest kształtowanie otoczenia prawnego i gospodarczego tak, aby umożliwić powszechny dostęp do finansowania społecznościowego jako źródła kapitału w Polsce.

Amelia Chodorek

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021