W Stalowej Woli

Dołóż cegiełkę do rewitalizacji rozwadowskiego rynku

Dołóż cegiełkę do rewitalizacji rozwadowskiego rynku

Pod koniec października został rozstrzygnięty konkurs na  koncepcję urbanistyczno–architektoniczną rewitalizacji rynku na os. Rozwadów w Stalowej Woli. Teraz mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć na temat wybranego projektu, zgłosić swoje propozycje, uwagi.

Spotkanie to odbędzie się 23 listopada o godz. 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rozwadowskiej 10.
Pracownicy Centrum Rewitalizacji przedstawią wybraną koncepcję, mieszkańcy będą mogli zadawać pytania ekspertom, a także sami zgłaszać swoje propozycje zagospodarowania rynku. Konsultacje społeczne będą prowadzone od godz. 19.

Do konkursu na opracowanie koncepcji wpłynęło 6 prac. Sąd konkursowy, podczas oceny pod uwagę brał m.in. pomysłowość rozwiązań przestrzennych,  twórcze nawiązanie  do charakteru miejsca, jak też funkcjonalność i ergonomię rozwiązań  technicznych, materiałowych, a także związane z tym koszty realizacji, jak również i koszty przyszłej eksploatacji inwestycji. Został wybrany projekt firmy „Garden Concept” Architekci Krajobrazu z Lublina.
Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, który był członkiem sądu konkursowego, przy wyborze zwracał uwagę na praktyczność tego projektu, utrzymania wykonanej inwestycji, a także brał pod uwagę sugestie mieszkańców, tak Rozwadowa jak i miasta.

Wybrany projekt zakłada m. in.: stworzenie atrakcyjnej ekonomicznie i społecznie przestrzeni,
stworzenie miejsca do organizacji uroczystości samorządowych i państwowych, spowolnienie ruchu samochodowego, wzmocnienie pozycji i dostępności lokali usługowych,
zachowanie możliwie dużej ilości istniejącego drzewostanu oraz stworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich i o każdej porze roku.
Teraz sami mieszkańcy będą mogli obejrzeć projekt, który zakłada wykorzystanie całej powierzchni rynku, ukształtowanie go na kilku płaszczyznach. W miejscu, gdzie kiedyś stał ratusz teren ma być lekko obniżony. Ma być to plac spotkań, imprez kulturalnych. Zaś część terenu placu od strony wschodniej ma być podniesiona, dzięki czemu wydarzenia, które będą się odbywały w obniżeniu będą widoczne z całej powierzchni tego terenu.
To czy inwestycja ta będzie realizowana zależy od tego, czy miasto otrzyma wsparcie finansowe.
W 4 kwartale przyszłego roku ma być ogłoszony nabór na projekty związane z rewitalizacją w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. By złożyć wniosek, miasto musi mieć projekt techniczny, nie tylko samego rynku, ale też budynku Sokoła, a także innego terenu, który ma być objęty tym projektem rewitalizacji – o placu Piłsudskiego.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021