W Stalowej Woli

Doradcy finansowi i inwestycyjni oraz tancerze poszukiwani

Doradcy finansowi i inwestycyjni oraz tancerze poszukiwani

Specjalistów w jakich zawodach jest za dużo, a  jacy są poszukiwani na rynku przez pracodawców w powiecie stalowowolskim ? Takie dane przedstawił Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli w „Programie promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy w powiecie stalowowolskim na lata 2016 – 2020”.

Analiza ta obejmuje trzy lata od 2014 roku do 2015 roku i pod uwagę bierze zawody określane jako  nadwyżkowe, czyli takie na które zapotrzebowanie na rynku pracy jest mniejsze niż liczba osób poszukujących zatrudnienia oraz deficytowe, to znaczy takie, na które zapotrzebowanie na rynku  jest wyższe niż liczba osób poszukujących pracy w danym zawodzie.

Jak czytamy w dokumencie, w 2013 roku w powiecie stalowowolskim do zawodów najbardziej nadwyżkowych należały: technik ekonomista, murarz, technik mechanik, technik żywienia i gospodarstwa domowego, posadzkarz, technik budownictwa, spawacz ręczny łukiem elektrycznym, prawnik legislator, specjalista administracji publicznej, pedagog, logistyk, specjalista do spraw finansów.
Natomiast w tym samym roku najbardziej byli poszukiwani specjaliści w zawodach: telemarketer, asystent nauczyciela przedszkola, sekretarka medyczna, przedstawiciel handlowy, lektor języka rosyjskiego, inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy, opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej, animator kultury.

Z kolei w 2014 roku wśród zawodów najbardziej nadwyżkowych wyróżniono: ekonomistę, pedagoga, technika żywienia i gospodarstwa domowego, ponadto w tej grupie znalazły się też:  ekonomista, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego, nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel nauczania początkowego, specjalista do spraw rachunkowości, logistyk, grafik komputerowy multimediów. Zaś najbardziej deficytowe zawody to: doradca finansowy, asystent nauczyciela przedszkola, inżynier organizacji i planowania produkcji, inżynier automatyki i robotyki.

W 2015 roku najwięcej bezrobotnych było: techników górnictwa, metalurgii i pokrewnych, praktykujących niekonwencjonalne lub komplementarne metody terapii, szlifierzy narzędzi i polerowaczy metali, operatorów urządzeń do produkcji wyrobów szklanych i ceramicznych, specjalistów do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, formierzy odlewniczych i pokrewnych, pracowników działów kadr oraz dyżurnych ruchu. Natomiast wśród najbardziej deficytowych zawodów w tym roku były takie grupy jak: sprzedawcy (konsultanci) w centrach sprzedaży telefonicznej/internetowej, doradcy finansowi i inwestycyjni, tancerze oraz operatorzy urządzeń telekomunikacyjnych.
Co ciekawe specjaliści, którzy byli w grupie deficytowej, w danym roku w następnym lub za dwa lata mogli być poszukiwani przez pracodawców, jak np. przedstawiciele handlowi.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021