W powiecie

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

1,37 mln zł kosztowała przebudowa drogi powiatowej nr 1015R Jamnica – Zbydniów. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, właśnie oficjalnie została zakończona.

Chodzi konkretnie o odcinek o długości 1,4 km, na terenie miejscowości Kotowa Wola (gmina Zaleszany). Zakres prac polegał na wykonaniu: nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1 400 m, ciągu pieszego o długości 1 260 m, poboczy z kruszywa, odwodnienia, oznakowania poziomego i pionowego, a także kanału technologicznego na odcinku o długości 252 m. W ramach zadania, przebudowane zostały również 3 skrzyżowania.

– Staramy się rozkładać inwestycje drogowe tak, aby obejmowały one zarówno drogi w mieście, jak i na terenie gmin wiejskich. I ta droga jest tego najlepszym przykładem. To ruchliwy odcinek, ponieważ korzystają z niego nie tylko mieszkańcy Kotowej Woli, ale i sąsiednich miejscowości, jadący choćby do Stalowej Woli. W tym miejscu bardzo dziękujemy za wsparcie naszemu posłowi i wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi, który zawsze jest bardzo zaangażowany w realizowane przez nas inwestycje, zwłaszcza drogowe i aktywnie wspiera wszystkie lokalne samorządy w pozyskiwaniu środków na te zadania – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w dniu 25 października w Kotowej Woli.

Obecny na konferencji wiceminister Rafał Weber chwalił natomiast lokalnych samorządowców za to, że chętnie i skutecznie sięgają po dostępne dofinansowania, na czele z Rządowym Funduszem Rozwoju Dróg.

– To wielkie i skuteczne narzędzie, wspierające budownictwo drogowe w naszym kraju na poziomie gminnym i powiatowym. Tak było również w przypadku zadania, które dzisiaj oddajemy w Kotowej Woli – dofinansowanie do tej inwestycji wyniosło aż 70 procent. Pozostałe koszty pokryły Powiat Stalowowolski wraz z Gminą Zaleszany, potwierdzając jednocześnie dobrą współpracę pomiędzy tymi samorządami – komentował Rafał Weber.

Zaznaczył również, że Ministerstwo Infrastruktury planuje od przyszłego roku wzbogacić Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg o kolejne komponenty. Jeden z nich będzie dotyczył wspierania mniejszych inwestycji drogowych, takich jak np. wymiana samej jezdni, a drugi jest ściśle związany z dążeniami do poprawy bezpieczeństwa na drogach i będzie polegał na dofinansowywaniu takich zadań jak budowa chodników i ścieżek rowerowych.

System wspierania przez rząd budownictwa drogowego bardzo chwalił Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

– Trzeba powiedzieć to jasno: tak dobrego mechanizmu wspierającego rozwój drogownictwa, w dziejach naszego kraju jeszcze nie było. Dzięki temu gminy i powiaty stać dzisiaj na modernizację kolejnych dróg. To bardzo ważne, że pieniądze na takie zadania trafiają nie tylko do dużych aglomeracji, ale również do mniejszych samorządów, co ma wielki wpływ na komfort życia i bezpieczeństwo ich mieszkańców – mówił wójt Paweł Gardy.

Całkowita wartość zadania wyniosła 1 334 713 zł. Powiat Stalowowolski otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 70 % z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 934 299 zł. Pozostałe 30 % kosztów pokryły po połowie Powiat Stalowowolski oraz gmina Zaleszany. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021