W Stalowej Woli

Droga w kierunku Pysznicy pozostanie przejezdna

Droga w kierunku Pysznicy pozostanie przejezdna

Wbrew obawom wielu mieszkańców, budowa obwodnicy Stalowej Woli nie sprawi, że komunikacja w kierunku Pysznicy na czas inwestycji będzie wstrzymana. – Ruch drogowy zostanie zachowany – obiecuje starosta Janusz Zarzeczny.

Czarnego scenariusza obawiali się nie tylko mieszkańcy gminy Pysznica, którzy w razie zamknięcia drogi powiatowej na odcinku od mostu na Sanie po rondo im. Pileckiego straciliby najkrótszą drogę dojazdową do pracy i szkół w Stalowej Woli, ale również setki działkowców ze Stalowej Woli.

Podczas konferencji zorganizowanej w dniu 25 lipca w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, starosta stalowowolski uspokajał jednak dziennikarzy, że do takiej sytuacji nie dojdzie. – Nie wyobrażaliśmy sobie, by droga powiatowa od Pysznicy do Stalowej Woli była na jakikolwiek czas zamknięta. To zbyt ważna i zbyt ruchliwa trasa. Wprawdzie będą pewne utrudnienia w ruchu, ale przez cały czas płynny przejazd będzie zachowany – przekonuje starosta stalowowolski.

Potwierdził to obecny na konferencji przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy Mostostal Warszawa S.A., – Krzysztof Żmijan, który jest dyrektorem kontraktu. – Po naszej analizie, w pierwszym momencie wydawało nam się, że zasadnym będzie zamknięcie ul. Czarnieckiego, by jak najszybciej wybudować wiadukt i zjazd na ulicę obwodową. Z uwagi na mieszkańców Pysznicy, którzy dojeżdżają do Stalowej Woli, po konsultacjach z panem starostą i z Zarządem Dróg Powiatowych, doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie wykonać objazd – mówił.

Jak wyjaśnił dalej przedstawiciel wykonawcy, droga objazdowa będzie mieć długość prawie 500 metrów, szerokość 5,5 m, z 2 m ciągiem pieszo-rowerowym i poboczem z każdej strony. Jadąc od Pysznicy, tuż za mostem, droga objazdowa będzie skręcała w prawo i po łuku będzie pozwalała włączyć się do ruch w okolicach pierwszych bloków przy ul. Czarnieckiego – Z uwagi na skompilowaną infrastrukturę podziemną do przebudowy, planujemy na przełomie września i października wprowadzić ruch objazdem i przystąpić do wykopów w ciągu ul. Czarnieckiego, celem przystąpienia do robót mostowych – mówił Krzysztof Żmijan.
Droga objazdowa zostanie wykonana z płyt betonowych, a ruch po niej ma w założeniu odbywać się do połowy przyszłego roku. Później zostanie przywrócony ruch ulicy Czarnieckiego. Warto zaznaczyć, że w okolicy dzisiejszego parkingu znajdującego się tuż przed mostem, docelowo powstanie rondo.

Źródło: Powiat Stalowowolski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

stw24.pl5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Wyłudzali leasingi, kredyty – CBŚP rozbiło grupę

stw24.pl5 czerwca 2020

Samochód pożarniczy dla OSP Antoniów?

stw24.pl5 czerwca 2020

Trzy miesiące aresztu za sprawców rozboju

stw24.pl5 czerwca 2020

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020