W Stalowej Woli

Drogi w powiecie w coraz lepszym stanie

Drogi w powiecie w coraz lepszym stanie

Prawie 2,3 km nowych chodników na terenie 3 gmin wiejskich oraz 1,2 km wyremontowanej drogi powiatowej nr 1008R Modliborzyce – Rzeczyca Długa – to efekty ostatnich inwestycji drogowych zrealizowanych przez Powiat Stalowowolski.

Koniec roku kalendarzowego obfituje w kolejne odebrane inwestycje na drogach powiatowych. Jeszcze niedawno – bo w październiku, została oddana do ruchu przebudowana ulica Klasztorna w Stalowej Woli, a w listopadzie odebraliśmy kolejne inwestycje drogowe – tym razem na terenie gmin wiejskich. – Drogi położone z dala od miasta też są ważne. Dlatego je również staramy się remontować. Tam, gdzie to możliwe, sięgamy po środki spoza powiatowego budżetu, na przykład po pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Remontowane odcinki nie zawsze są długie, ale mają duże znaczenie dla lokalnych społeczności – tłumaczy Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Przeprowadzony w listopadzie remont drogi powiatowej nr 1008R Modliborzyce – Rzeczyca Długa, objął dwa odcinki: pierwszy, o długości 500 metrów w pobliżu miejscowości Goliszowiec, a drugi – liczący 770 metrów, w kierunku wioski Kruszyna. W pierwszym przypadku wykonano nową nawierzchnię asfaltową oraz utwardzono pobocza i odmulono rowy, a w drugim – drogę gruntową zamieniono w asfaltową i również utwardzono pobocza. Cała inwestycja kosztowała 344 tys. zł, z czego 275 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Pozostałe 69 tys. zł to środki z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Kolejne inwestycje drogowe powiatu, które zrealizowano w ostatnim czasie, to budowa 3 chodników, na terenie gmin: Zaleszany, Zaklików oraz Bojanów. – Z tymże to były już zadania przeprowadzone wspólnie z gminami, czyli przy ich współudziale finansowym. Koszty pokrywaliśmy pół na pół, dzięki czemu udało się zrobić więcej. W ten sposób powstały 3 długie odcinki dla pieszych, co pozytywnie wpłynie zarówno na bezpieczeństwo jak i komfort mieszkańców – mówi starosta Zarzeczny.

Budowa chodników rozpoczęła się w lipcu i trwała do listopada. Najdłuższy z nich powstał na odcinku Zbydniów – Dzierdziówka – Majdan Zbydniowski. Wykonano tu w sumie ciąg dla pieszych o długości 987 metrów. Wartość tego przedsięwzięcia to 223 tys. zł. Natomiast chodnik o długości 653 metrów wybudowano w Zaklikowie (w kierunku miejscowości Irena). To zadanie kosztowało 139 tys. zł. Odcinek chodnika o podobnej długości – 657 metrów, wybudowano również w centrum miejscowości Gwoździec. To z kolei inwestycja o wartości 199 tys. zł.

źródło: Powiat Stalowowolski

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021