W Stalowej Woli

Drzewa w parku przejdą „generalny remont”

Drzewa w parku przejdą „generalny remont”

Został rozstrzygnięty przetarg na wyłonienie wykonawcy rewitalizacji drzewostanu w parku podworskim na osiedlu Charzewice w Stalowej Woli.  Prace aorystyczne mają zostać wykonane do końca marca przyszłego roku.

Do przetargu zgłosiło się pięć firm: Garden z Tarnowa, BKW Usługi Komunalne z miejscowości Brzezna, Arboforest Bartosz Jerzak z Kostrzyna nad Odrą ,Usługi Leśne  i Ogrodnicze
Elitelas z Baranowa Sandomierskiego, Arboforest Rafał Sokulski z Niska

Wybrana została oferta firmy Garden z Tarnowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na kwotę 294 300 zł. Wykonawca zapewnił, że zrealizuje zamówienie do 31 marca 2018 r. przez czteroosobowy zespół, który ma stosowne uprawnienia.

Prace pielęgnacyjne, konserwatorskie, zabezpieczające z wykorzystaniem technik alpinistycznych  mają być przeprowadzone łącznie na 1 613 drzewach.
Zostaną wykonane m. in. cięcia pielęgnacyjne, w tym sanitarne i prześwietlające, poprawiające warunki rozwoju korony drzew, cięcia korygujące i formujące korony, zostaną usunięte konary zagrażające budynkom czy bezpieczeństwu ludzi, a także infrastrukturze technicznej.
Pielęgnacja drzewostanu ma być prowadzona wyłącznie metodą alpinistyczną przy użyciu specjalistycznego sprzętu i przez wykwalifikowaną załogę pod nadzorem wyznaczonego przez miasto inspektora nadzoru.
Prace mają być tak wykonywane, aby nie naruszyły istniejącej roślinności oraz urządzeń, instalacji i zabudowy w parku. Ponadto nie mogą zagrażać przebywającym tam osobom, gdyż obiekt ten będzie cały czas otwarty.

Prace te będą wykonane z dofinansowania jakie miasto otrzymało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej łącznie na trzy zadania: rewitalizację błoni nadsańskich, skarpy i parku na os. Charzewice. Samorząd stalowowolski otrzymał 10 mln zł na ten cel.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. vedio

    14 września 2017 at 20:54

    Widoczny na drugim planie budynek o szarej elewacji nie może od 3 lat doczekać się decyzji prezydenta o wykupie piętra stanowiącego własność trzech rodzin lub przystąpienia do jego remontu. Na daremnie są wysyłane listy – oferty właścicieli o zajęcie stanowiska i jak na razie słyszą w odpowiedzi, że miasto nie ma pieniędzy. Czy faktycznie tak jest? Dodać trzeba, że miasto jest właścicielem części parterowej budynku. Dlaczego teren parku jest w ten cząstkowy sposób zagospodarowywany? Najpierw oczko wodne i kanał, teraz drzewa a budynek kiedy?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rusza Festiwal Muzyczny w Rozwadowie

stw24.pl3 lipca 2020

Wakacje w bibliotece – online

stw24.pl3 lipca 2020

Policjanci na rowerach patrolują ulice miasto

stw24.pl3 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Remont pięciu kilometrów dróg w Bojanowie

stw24.pl2 lipca 2020

Wyłowiono ciało mężczyzny z Sanu

stw24.pl2 lipca 2020

Zmarł Zbigniew Paszkiewicz wieloletni radny miasta

stw24.pl2 lipca 2020

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020