W Stalowej Woli

Drzewa w „wietrznym” parku przejdą generalny remont

Drzewa w „wietrznym” parku przejdą generalny remont

Jest szansa, że drzewostan w parku na os. Charzewice w Stalowej Woli będzie odpowiednio zadbany. Miasto stara się o dofinansowanie na tego rodzaju zabiegi.  Koszt tych prac to ponad pół miliona złotych.

Trwają intensywne prace związane z projektem rewitalizacji rynku na osiedlu Rozwadów. Podczas ostatniego spotkania mieszkańców z władzami miasta i województwa, radna miejska Urszula Serafin – Bąk zaproponowała, by przy okazji tych prac pomyśleć także o parku w Charzewicach.
Park ten od kilku lat zyskuje nowy wygląd, część zieleni została wycięta, trawa jest kilka razy w roku koszona, a w ostatnim czasie jest odtwarzana dawna rzeczka. Niedawno została puszczona w niej woda. W najgorszym stanie są budynki, które miasto tylko doraźnie remontuje, by całkiem nie popadły w ruinę. Na kompleksową modernizację tych obiektów jak na razie nie ma szans, gdyż wiąże  się to z dużymi i kosztami. Dopóki nie powstanie projekt ministerialny dotyczący odbudowy zabudowy dworskiej, to nie ma możliwości, by budynki te były modernizowane.

Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, Stalowa Wola nie ma placu centralnego, dlatego też dla miasta osiedla Rozwadów i Charzewice są bardzo ważne, gdyż będą stanowiły miejsca rekreacyjne, turystyczne. Tylko muszą być połączone funkcjami. Jest to jednak proce wymagający czasu.
Jeszcze w tym roku miasto będzie składać wniosek do projektu rewitalizacji terenów zielonych  Gminy Stalowa Wola do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, to za ponad pół miliona złotych będą wykonywane prace pielęgnacyjne drzew i zieleni. Jest już przygotowany projekt, są wszystkie pozwolenia od konserwatora  zabytków dotyczące pielęgnacji drzewostanu i zieleni.
Park w Charzewicach  mieści się w obszarze tzw. przewietrzania miasta, który pokazują linie wiatrów. Z uwagi te uwarunkowania miasto będzie mogło otrzymać dodatkowe punkty w ocenie projektu.

W przyszłym roku będzie modernizowana ul. Lipowa, bezpośrednio prowadzącej do parku, a w planach jest przebudowa ul. Sandomierskiej, którą od drugiej strony można dojechać do tego miejsca. Ponadto będzie robiona brama wjazdowa do parku. Została już podpisana umowa na wykonanie projektu.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021