W Stalowej Woli

Drzewa w „wietrznym” parku przejdą generalny remont

Drzewa w „wietrznym” parku przejdą generalny remont

Jest szansa, że drzewostan w parku na os. Charzewice w Stalowej Woli będzie odpowiednio zadbany. Miasto stara się o dofinansowanie na tego rodzaju zabiegi.  Koszt tych prac to ponad pół miliona złotych.

Trwają intensywne prace związane z projektem rewitalizacji rynku na osiedlu Rozwadów. Podczas ostatniego spotkania mieszkańców z władzami miasta i województwa, radna miejska Urszula Serafin – Bąk zaproponowała, by przy okazji tych prac pomyśleć także o parku w Charzewicach.
Park ten od kilku lat zyskuje nowy wygląd, część zieleni została wycięta, trawa jest kilka razy w roku koszona, a w ostatnim czasie jest odtwarzana dawna rzeczka. Niedawno została puszczona w niej woda. W najgorszym stanie są budynki, które miasto tylko doraźnie remontuje, by całkiem nie popadły w ruinę. Na kompleksową modernizację tych obiektów jak na razie nie ma szans, gdyż wiąże  się to z dużymi i kosztami. Dopóki nie powstanie projekt ministerialny dotyczący odbudowy zabudowy dworskiej, to nie ma możliwości, by budynki te były modernizowane.

Jak zaznaczał prezydent Lucjusz Nadbereżny, Stalowa Wola nie ma placu centralnego, dlatego też dla miasta osiedla Rozwadów i Charzewice są bardzo ważne, gdyż będą stanowiły miejsca rekreacyjne, turystyczne. Tylko muszą być połączone funkcjami. Jest to jednak proce wymagający czasu.
Jeszcze w tym roku miasto będzie składać wniosek do projektu rewitalizacji terenów zielonych  Gminy Stalowa Wola do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, to za ponad pół miliona złotych będą wykonywane prace pielęgnacyjne drzew i zieleni. Jest już przygotowany projekt, są wszystkie pozwolenia od konserwatora  zabytków dotyczące pielęgnacji drzewostanu i zieleni.
Park w Charzewicach  mieści się w obszarze tzw. przewietrzania miasta, który pokazują linie wiatrów. Z uwagi te uwarunkowania miasto będzie mogło otrzymać dodatkowe punkty w ocenie projektu.

W przyszłym roku będzie modernizowana ul. Lipowa, bezpośrednio prowadzącej do parku, a w planach jest przebudowa ul. Sandomierskiej, którą od drugiej strony można dojechać do tego miejsca. Ponadto będzie robiona brama wjazdowa do parku. Została już podpisana umowa na wykonanie projektu.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021