W Stalowej Woli

Drzewko po tuningu

Drzewko po tuningu

Po zimowej przerwie, w nowej szacie graficznej, stalowowolskie drzewko solarne wraca na swoje miejsce. Przy Bibliotece Międzyuczelnianej trwają prace związane z montażem kilkumetrowej konstrukcji.

– Po wrześniowej inauguracji drzewka solarnego, zimą w jego miejscu stanęła ozdoba bożonarodzeniowa. W tym czasie drzewko podane zostało „tuningowi”. W rękach artystów – grafików zostało pomalowane bardzo trwałą techniką aerograficzną, stało się bardziej kolorowe i zyskało nietypowy wygląd – wyjaśnia Anna Kusz ze Stowarzyszenia Zielona Stalówka.

Farby użyte do malowania drzewka cechują się dużą odpornością na promieniowanie ultrafioletowe i są nietoksyczne dla środowiska. Dodatkowo konstrukcja pokryta została ceramiczną warstwą lakieru, o zwiększonej trwałości na zarysowania. Tak odmienione drzewko solarne będzie gotowe już 21 marca.

– Montaż elementów drzewka potrwa jeszcze kilka dni. W tym czasie elektrycy ustawią panele fotowoltaiczne pod kontem najbardziej odpowiednim dla promieni słonecznych, a technicy zajmą się ustawieniami WiFi. Wszystko po to by nasi mieszkańcy mogli w pełni korzystać z uroków i przeznaczenia drzewka solarnego, jako miejsca integracji społecznej – dodaje.

Solarne drzewko, dzięki któremu skorzystamy z darmowego Internetu lub naładujemy przenośne urządzenie wyklikali mieszkańcy Stalowej Woli, oddając głosy na projekt Zielonej Stalówki zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu grantowego Lechstarter.

Tymczasem do końca marca okaże się, czy zgłoszone w tegorocznej edycji konkursu stalowowolskie projekty, zyskają uznanie jury plebiscytu i przejdą do kolejnego etapu – głosowania. Stowarzyszenie działające przy MZK, zgłosiło cztery projekty, z zakresu aranżacji przestrzeni miejskiej. Są to propozycje mieszkańców, którzy zgłaszali pomysły do konkursu, między innymi przez Facebooka. Jeśli komisji spodobają się te inicjatywy będziemy mieli szansę na kolejne granty. Oczywiście pod warunkiem, że uda nam się ponownie wyklikać odpowiednią liczbę głosów i pokonać inne miasta. Stalowa Wola ma to jednak już przećwiczone…

Źródło: MZK Stalowa Wola

Drzewunio FB7 Tree2 Tree3 Tree4

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021