sport

Dwa miejsca na podium dla stalowowolskiej tenisistki

Dwa miejsca na podium dla stalowowolskiej tenisistki

Złoty i brązowy medal zdobyła Oliwia Sybicka w V edycji turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej, który został rozegrany w Puszczykowie. Ośmioletnia Zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli pokazała tenis na bardzo wysokim poziomie, jak na swój wiek.

W pierwszym dniu turnieju zagrała w kategorii czerwonej mieszanej, w swoim roczniku 2009 i zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu. W tej grupie Oliwia nie dała szans przeciwnikom i zwyciężyła wszystkie mecze: z Igą Mazur 7-4 7-2, z Szymonem Adamczykiem 7-4 7-1, z Oliverem Krupą 7-2 7-1 i z Jeremim Napierałą 7-0 7-1. W półfinale pokonała Igora Piotrowskiego 7-4 7-0, a w finale po zaciętym pojedynku wygrała z Jackiem Biernackim 8-6 8-6.
W tym wymagającym turnieju ośmiolatka pokazała świetny tenis na małym korcie, różnorodność uderzeń, a ponadto każdy punkt był mocno wybiegany i pokazujący jak Oliwia potrafi mądrze kończyć wymiany i w pełni panować nad emocjami. Za zwycięstwo otrzymała komplet 100 punktów. Tym samym umocniła się na prowadzeniu w kategorii czerwonej mieszanej.

W drugim dniu zawodniczka MKT Stalowa Wola wystartowała w kategorii pomarańczowej dziewcząt (2008), do której zgłosiło się 16 zawodniczek z całej Polski. W pierwszym meczu wygrała 4-0 z Zofią Dworczak, w ćwierćfinale pokonała po bardzo długim meczu Anielę Odrobię z MKT Łódź 4-1, a w półfinale uległa Annie Skorupskiej 4-1 (Park Tenisowy Olimpia).
Oliwia zajęła trzecie miejsce i otrzymała 64 punkty do klasyfikacji generalnej kategorii pomarańczowej dziewcząt.

Podczas dwudniowego turnieju zawodnicy grali w trudnych warunkach, gdyż w hali były tropikalne warunki, które mocno dały się we znaki młodym tenisistom. Jednocześnie mieli oni okazję przekonać się, że trzeba przystosować się do gry w warunkach niekomfortowych. A w tenisie nigdy nie wiadomo jak długo będzie trwał mecz.  Oliwia zajęła trzecie miejsce i otrzymała 64 punkty do klasyfikacji generalnej kategorii pomarańczowej dziewcząt.

MKT Stalowa Wola/Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021