Dwa srebra dla Leny

Lena Takmadżan, zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli bardzo dobrze rozpoczęła sezon. Tak z rozgrywek singlowych jak i deblowych przywiozła srebro.

Stalowowolska tenisistka na przełomie kwietnia i maja wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów – Memoriał Józefa Hebdy, który odbył się w Krakowie. Na tych rozgrywkach pokazała, że jest w bardzo dobrej formie. Obecnie jest 24. kadetką w Polsce.

W turnieju singlowym dziewcząt wzięło udział 13 zawodniczek. Lena świetnie sobie radziła, dopiero w finale uległa Weronice Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) 3-6, 2-6. Natomiast w drodze do finału pokonała w ćwierćfinale – Natalię Łężniak (KKS Olsza) 6-7, 6-1, 6-0, a następnie w półfinale Annę Lizę Kus (WKT Mera Warszawa) 6-1, 6-0.

Lena wzięła też udział w rozgrywkach deblowych w parze z Julią Daszkiewicz (KT Arka Gdynia). Zajęła również drugie miejsce przegrywając w decydującym pojedynku z parą Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn) / Barbara Przybylska (TG Sokół Zgierz) 4-6, 6-2, 5-10.