Kronika Policyjna

Dwa włamania w Stalowej Woli

Dwa włamania w Stalowej Woli

Wczoraj doszło do dwóch włamań na terenie miasta – do mieszkań przy ul. Wojska Polskiego i Okulickiego. Policja prowadzi dochodzenie, przesłuchiwani są sąsiedzi.

Do mieszkania w bloku na Wojska Polskiego włamano się między godziną 14:00 a 15:30. Tak krótko nie było nikogo z domowników w domu. Zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło tuż przed godz. 16:00. Mieszkanie znajduje się na 9 piętrze.

Pod blok zajechały dwa wozy policyjne. Funkcjonariusze rozmawiali z sąsiadami. Pytali czy nikt nie zauważył czegoś podejrzanego. Niestety wielu mieszkańców o tej porze było jeszcze w pracy. W bloku znajduje się domofon, jednak w momencie włamania drzwi zewnętrzne były otwarte i podparte nóżką. Na ostatnim piętrze znajduje się też korytarz prowadzący do sąsiedniej klatki, który często nie jest zamknięty. Policja na razie nie jest w stanie stwierdzić, czy oba włamania zostały dokonane przez tego samego sprawcę bądź sprawców.

Mieszkańcy są wstrząśnięci. Nie mogą uwierzyć, że w ich bloku doszło do włamania w biały dzień i to aż na 9 piętrze. Klatki są małe, na piętrze znajdują się tylko trzy mieszkania. Każdy mieszkaniec piętra widzi drzwi sąsiadów. W dodatku nie ma żadnych dodatkowych drzwi na klatkę schodową. Dźwięki rozchodzą się zatem po wszystkich piętrach.

Co zatem mogą zrobić mieszkańcy, żeby zapobiegać takim zdarzeniem. A właściwie, co mogą zrobić, żeby zniwelować ryzyko.

– Przede wszystkim współpraca z sąsiadami, żeby nie byli obojętni na to, co się dzieje przy drzwiach obok. Zabezpieczać mieszkania. Ważne są też sprawne domofony. Kontaktować się z administracją osiedla, gdy dochodzi do ich awarii. Nie wpuszczać osób, które nie są mieszkańcami, na klatkę. To jest tyle, co mieszkańcy mogą zrobić – informuje starszy sierżant Katarzyna Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Pamiętajmy zatem, żeby np. nie otwierać na hasło “Pizza!”, gdy niczego nie zamawialiśmy. Warto też zastanowić się nad możliwością stworzenia osobnego, nie przypisanego do konkretnego mieszkania, kodu dla pracowników administracji czy poczty (który można w razie potrzeby zmienić).

Amelia Chodorek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu roweru

stw24.pl30 maja 2020

Kino samochodowe w Stalowej Woli – ruszyła sprzedaż biletów

stw24.pl27 maja 2020

W piwnicy policjanci znaleźli nielegalny tytoń

stw24.pl26 maja 2020

Kierował ciężarówką z trzema promilami we krwi

stw24.pl25 maja 2020

23-latek odpowie za narkotyki

stw24.pl22 maja 2020

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

stw24.pl19 maja 2020

Rowerzysto- uważaj na drodze !

stw24.pl15 maja 2020

Mandaty i utrata prawa jazdy za nadmierną prędkość

stw24.pl10 maja 2020

Wpadł do Sanu odnaleźli go policjanci

stw24.pl8 maja 2020