W Stalowej Woli

Dwa zwycięskie granty dla ZSP nr 2

Dwa zwycięskie granty dla ZSP nr 2

28 lutego 2017 r. miało miejsce uroczyste przekazanie grantów Wydawnictwa Nowa Era, przyznanych laureatom VII edycji konkursu „Projekt z klasą”.Wydawnictwo Nowa Era już po raz VII zorganizowało konkurs dla szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W tym roku zgłoszono 626. projektów. Rywalizowały one ze sobą zarówno o uznanie Komisji Konkursowej oraz internautów, ponieważ 10 grantów – po 2000 złotych każdy przyznawane było podczas głosowania on-line oraz 10 grantów – również po 2000 złotych każdy przyznawane były przez Jury Nowej Ery.

Szczęśliwie dla stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej projekt „Grupa Filmowa Tadek” został doceniony przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzili: pani Justyna Suchecka – dziennikarka Gazety Wyborczej, pani Sylwia Czubkowska – dziennikarka m.in. Gazety Prawnej oraz Pan Jan Stradowski – dziennikarz naukowy – prowadzący program m.in. w radiu TOK FM.

Dodatkowo projekt G.F. Tadek zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki podczas głosowania internautów, dzięki czemu w tegorocznej edycji konkursu „Projekt z klasą” G.F. Tadek został laureatem dwóch grantów, co jest ogromnym sukcesem.

Grupa Filmowa Tadek to projekt edukacyjny, który powstał już prawie rok temu z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych. Jego celem jest tworzenie nowoczesnego, skierowanego do młodzieży, internetowego programu o treściach popularno-naukowych. Zaletą projektu jest fakt, że program „Siłownia Umysłu” autorstwa G.F. Tadek tworzony jest przez młodzież dla młodzieży, przez co zyskuje na autentyczności.

Działająca w „Grupie Filmowej Tadek” młodzież to uczniowie technikum z klasy drugiej, trzeciej i czwartej, w różnych zawodach, m.in. technik budownictwa, technik systemów i energetyki odnawialnej, technik cyfrowych procesów graficznych, technik melioracji i inżynierii środowiska, a w ubiegłym roku szkolnym do G.F. Tadek należeli również uczniowie, którzy uzyskali tytuł technika drogownictwa.

Do tej pory Grupa opublikowała 8 odcinków programu „Siłownia Umysłu” (trwających od 10 do 20 minut), podczas kręcenia których odwiedziła, m.in. Politechnikę Rzeszowską, bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, szybowisko w Bezmiechowej Górnej oraz wiele innych interesujących miejsc. Dodatkowo uczniowie tworzą program periodyczny – „Krótki Trening”, będący „wiedzą w małej pigułce”, ponieważ znaleźć w nim można odpowiedzi na różne pytania, a sam program trwa – 120 sekund.

Ponadto na kanale Grupy Filmowej Tadek (www.youtube.com/gftadek) obejrzeć można relację z wyjazdów uczniów ZSP Nr 2 w Stalowej Woli w ramach projektu Erasmus+ na praktyki zagraniczne do Hiszpanii.

Jak do tej pory programy powstałe w ramach projektu Grupy Filmowej Tadek obejrzano ponad 13 000 razy. Uroczystość wręczenia grantów uświetnił swoją obecnością Starosta Powiatu Stalowowolskiego – Pan Janusz Zarzeczny. Opiekę nad grupą sprawują: mgr inż. Mateusz Małys i mgr Piotr Burszta.

Źródło: www.stalowowolski.pl

gftadek_projekt-z-klasa_001a gftadek_projekt-z-klasa_003 gftadek_projekt-z-klasa_006 gftadek_projekt-z-klasa_010a gftadek_projekt-z-klasa_014 gftadek_projekt-z-klasa_016a gftadek_projekt-z-klasa_020 gftadek_projekt-z-klasa_047

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021