Kronika Policyjna

Dwie kobiety padły ofiarą oszustów

Dwie kobiety padły ofiarą oszustów

Stalowowolska Policja ostrzega przed oszustami. Pomimo licznych apeli nie udało się uchronić dwóch mieszkanek Stalowej Woli. We wtorek kobiety padły ofiarą oszustów – jedna straciła 20 tys. złotych, druga ponad 23 tysiące złotych. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i co robić, aby nie paść ich ofiarą. We wtorek, stalowowolska policja otrzymała 15 zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy. Niestety dwie mieszkanki naszego powiatu padły ofiarą oszusta. Jak ustalono w obu przypadkach zadzwoniła do nich kobieta podająca się za policjantkę i oświadczyła, że ich córka spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebne są pieniądze na polubowne załatwienie sprawy. Obie pokrzywdzone przekazały pieniądze kobiecie, która przyjechała do ich miejsca zamieszkania. Kiedy seniorki zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa, było już niestety za późno. 90-letnia mieszkanka Stalowej Woli straciła ponad 23 tys. złotych, zaś 74- latka 20 tys. złotych.

Przypominamy:

Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. Sprawdzajmy, czy ich intencje są szczere. Pamiętajmy, że funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności życia.

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

pol

Bracia odpowiedzą za pobicie ,groźby i zniszczenie mienia

stw24.pl14 lipca 2020

Ukradli portfel starszej kobiecie

stw24.pl13 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020

Policjanci na rowerach patrolują ulice miasto

stw24.pl3 lipca 2020

Wyłowiono ciało mężczyzny z Sanu

stw24.pl2 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa propozycja turystyczna – Zwiedzaj ze stalowowolskim Muzeum

stw24.pl26 czerwca 2020

Ruszają akcje “Bezpieczne wakacje 2020 “

stw24.pl26 czerwca 2020